Facebook Google+ Twitter

Dobiega końca rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego

Dobiega końca rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Będzie to nowoczesna polska „Dolina Krzemowa” zlokalizowana w Gdyni.

Jedno ze stanowisk w Centrum Nauki / Fot. Darek SzczecinaPo reformach ustrojowych i gospodarczych, niemal w centrum Gdyni pozostał plac i zabudowania po zajezdni trolejbusowo-autobusowej. Władze miasta szybko zagospodarowały budynki urządzając w nim Pomorski Park Naukowo -Technologiczny. Jego główna częścią jest działające od 2007 roku Centrum Nauki EXPERYMENT, w którym i mali i duzi mogą na ponad pięćdziesięciu stanowiskach zgłębiać tajniki zjawisk przyrodniczych. W ocenie wielu pedagogów wizyta w Centrum jest znakomita nauką przez zabawę.

W 2010 roku położono kamień węgielny pod rozbudowywaną część PPNT, w skutek tego na przełomie 2012/2013 roku powierzchnia wystawiennicza zwiększy się kilkukrotnie. Odwiedzający Centrum będą mieli okazję zwiedzić kilka nowych wystaw tematycznych i wiele stanowisk do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń.

Rozbudowywana część Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. / Fot. Darek SzczecinaW wyniku rozbudowy park będzie dysponował powierzchnią ponad 76 tysięcy metrów kwadratowych, to jest o ok. 1/5 więcej niż liczy sobie Luwr. Obok Centrum Nauki w PPNT znajdzie miejsce ok. trzystu firm, w których polu zainteresowań są nowoczesne technologie, ICT, automatyka i robotyka, multimedia itp. Powstanie tu Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacuje się na ok. 208 mln złotych, z czego 137 mln pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.