Facebook Google+ Twitter

Dobiegł końca festiwal mistrza Jeremiego - Stacja Kutno

Warsztaty wokalne z Grażyną Łobaszewską i koncerty - to tylko niektóre z imprez, jakie odbyły się podczas tegorocznej "Stacji Kutno". Gazeta internetowa Wiadomości24.pl przygotowała relację z tej imprezy.

Wręczenie nagrody przez prezydenta Kutna - Zbigniewa Burzyńskiego / Fot. Piotr PanfilStacja Kutno to Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego - Jeremiego Przybory. Organizatorami tego festiwalu są: Kutnowski Dom Kultury oraz Regionalne Towarzystwo Muzyczne. Od trzech lat konkurs cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców Kutna. Uczestnicy i widzowie pochodzą z różnych stron Polski. Tu, przed jury,wykonują piosenki mistrza Jeremiego.

W składzie jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Magda Ptaszyńska, Roman Kołakowski i Dariusz Sikorski.

Od piątku do niedzieli trwał wszystkim dobrze znany kutnowski festiwal "Stacja Kutno". Codziennie mieszkańcy spotykali się, by podziwiać młode talenty śpiewu. Młodzież zaprezentowała piosenki Jeremiego Przybory. Oczywiście stanęli oni przez czteroosobowym jury.

W niedzielę wieczorem, w Kutnowskim Domu Kultury, odbył się finałowy koncert galowy pt. „Podróżą każda miłość jest”. Nastąpiło na nim ogłoszenie zwycięzcy, występ m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Dariusza Sikorskiego, laureatów Konkursu i gościa specjalnego - Anny Szałapak. Sala widowiskowa była zapełniona po brzegi. Goście, którzy przybyli, by poznać wyniki, jak również obejrzeć jedyny w swoim rodzaju koncert, byli zachwyceni śpiewaniem młodych ludzi.

Uczestnicy "Stacji Kutno" / Fot. Piotr PanfilPo wysłuchaniu 24 piosenek zaprezentowanych przez 12 wykonawców, jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
I Wyróżnienie w wysokości 500 zł - Kamil Banasiak z Warszawy
II Wyróżnienie w wysokości 500 zł - Dorota Pietraszuk z Białej Podlaskiej
III Wyróżnienie w wysokości 500 zł - Szymon Piotrowski z Kutna
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł - Marcin Radke z Konina
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł - Edyta Błońska z Wrocławia

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł za piosenki „Nie, nie nie budźcie mnie” i „Nie pamiętam” otrzymuje Małgorzata Żurańska z Bydgoszczy Przyznana też została nagroda publiczności. Największą liczbę głosów otrzymał Paweł Nodzak z Gubina. On też otrzymuje nagrodę o wartości 500 zł.

Zobacz także:
Piosenka zatrzymała się na Stacji Kutno

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.