Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23105 miejsce

Dobiegł końca Zjazd Muzułmanów w Puławach

Przez cztery dni muzułmanie, oraz goście Zjazdu dyskutowali, integrowali się i bawili we wspólnym gronie.

 / Fot. Robert SzczepaniakW dniach 4-7 lipca w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach odbył się 27. Zjazd Polskich Muzułmanów. Do naszego miasta przybyło blisko 500 uczestników, wyznawców Islamu. Teren bursy szkolnej w której nocowali uczestnicy był cały czas chroniony przez służby mundurowe, agencję ochrony. Według relacji oficera prasowego KPP Puławy Marcina Kopera nie doszło do żadnych większych interwencji ze strony policji.Na terenie Zjazdu / Fot. Robert Szczepaniak

Funkcjonariusze / Fot. Robert Szczepaniak
Ochrona uczestników zjazdu była spowodowana akcją z początku pacyfikacyjną a w późniejszej formie protestacyjną, która zorganizowała się na jednym z portali społecznościowych- Mądry Polak przed szkodą- zobacz więcej.
Akcja miała na celu uświadomienie społeczeństwa domniemanego zagrożenia płynącego z propagandy Islamu.

Jednym z gości specjalnych Zjazdu był Noureddin El Manouri- Dekorator, malarz, rzeźbiarz i sportowiec, którego pracę mogliśmy podziwiać na terenie miasteczka Zjazdu.

Noureddin El Manouri / Fot. Robert Szczepaniak- Jestem pierwszy raz w Puławach, bardzo mi się tutaj podoba. Tworzenie sztuki orientu można podzielić na kilka etapów: Pierwszym etapem jest zamysł, drugi to przeniesienie swojego zamysłu na papier, zaś samo wykonanie jest uzależnione od stopnia trudności danego projektu- tłumaczy Manouri.

W sobotnie popołudnie przeciwnicy zjazdu, rozpoczęli akcję plakatowania w najważniejszych punktach naszego miasta, na których składali pewną formę protestu przeciwko działaniom prezydenta Puław- Janusza Grobla, który odmówił działań protestacyjnych na sobotnie popołudnie. Kolejnym krokiem działań protestujących było odmówienie różańca w intencji ofiar ekstremizmu religijnego. Na spotkaniu różańcowym pojawił się rzecznik Obozu Narodowo- Radykalnego Marian Kowalski. Po krótkim spotkaniu w Kościele Matki Bożej Różańcowej uczestnicy udali się do jednego z lokali w którym rozpoczęli dyskusję na temat Zjazdu, Islamizacji europy.Spotkanie przeciwników / Fot. Robert Szczepaniak

 / Fot. Robert Szczepaniak- Nie mamy nic przeciwko temu żeby ktoś wyznawał religię jaką chce, jednak jesteśmy przeciwni fanatyzmowi religijnemu. Polskie państwo jest słabe, a naród i społeczeństwo nie jest chronione przed rozmaitymi niebezpieczeństwami- mówił Kowalski

W spotkaniu uczestniczyło około 40 osób.

W niedzielny poranek uczestnicy Zjazdu opuścili teren bursy szkolnej. Według relacji mieszkańców pobliskich osiedli o godzinie 10 już nikogo nie było.

Podczas Zjazdu nie odnotowano żadnych zdarzeń. Wyznawcy Islamu pojawili się w naszym mieście drugi raz, podczas poprzedniej edycji w naszym mieście nie użyto tak dużych środków bezpieczeństwa.
Plakat na słupie / Fot. Robert Szczepaniak
Różaniec / Fot. Robert Szczepaniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.