Facebook Google+ Twitter

Dobra Literatura poleca: "Złudzenia, nerwice i sonaty"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-19 14:07

Złudzenia, nerwice i sonaty to intymny zapis zmagań trzydziestokilkuletniej kobiety umęczonej atakami paniki, nadużywaniem alkoholu, konsumpcjonizmem i zakupoholizmem. Wspominając losy babki i matki, bohaterka eksperymentuje ze sobą i swoim życiem, starając się zmierzyć z obawą, iż jej los będzie tak smutny i pusty jak życie jej rodziców.

 / Fot. w24A każdy następny krok w drodze do narzuconych przez siebie wymagań to kolejne pęknięcie niewidzialnej granicy, za którą rodzi się napięcie i frustracja.

Fragment z książki:
"Przy szumie zmywarki rozliczam siebie, bo nie wszystko przecież można wytłumaczyć nerwicą. Dlaczego nigdy nie czuję się dostatecznie zadowolona, dlaczego wciąż mam zastrzeżenia do swojego życia? Za dużo wydaję. Kompulsywne kupowanie to moja specjalność, wszystko jest mi potrzebne, ciągle czegoś chcę, codziennie czegoś innego. Wciąż nowe torebki, buty, ubrania, biżuteria, książki, które zalegają półki eleganckich regałów wenge, nieprzeczytane nawet do trzydziestej strony. Te szminki, wciąż nowe i nowe, te kolczyki, te zabawki dla dzieci, sprawiające radość przez kilkadziesiąt minut, aby nagle umrzeć śmiercią spowodowaną brakiem zainteresowania. Domagam się ciągłych dostaw przyjemności. Małym jogurtem albo niskokalorycznym deserem wynagradzam sobie ciężar poczucia nie do końca udanego życia. Martwi mnie to, że za dużo piję, a jednak perspektywa wieczoru bez wina wydaje się trudna do zaakceptowania".

Autor: Sylwia Zientek

Seria: Seria z różą
Wydawca: Dobra Literatura i Wydawnictwo Prozami (w koedycji)
ISBN: 978-83-932841-4-6
Format: 125x195 mm
Ilość stron: 296
Okładka: miękka ze skrzydełkiem
Cena detaliczna: 34,90 PLN
Data premiery: 19 marca 2012


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.