Facebook Google+ Twitter

Dobre postanowienia na święta Bożego Narodzenia i cały rok

Jak wytłumaczyć dzieciom, że Święta Bożego Narodzenia nie są jedynie po to, aby otrzymać górę prezentów?

Jak przekonać dzieci, że warto pomóc zapracowanym rodzicom w przygotowaniach, szczególnie w Adwencie; że warto każdego dnia podejmować wysiłek, aby stać się lepszym, bardziej wartościowym i uważnym człowiekiem, choć jest się tylko (a może - aż) dzieckiem? Wystarczy poświęcić trochę czasu i zmobilizować dzieci do przygotowania dobrych postanowień na czas przedświąteczny a może nawet i na cały, nowy rok.

Z pomocą przyjdzie opowiadanie wydawnictwa Bajkopisarze.pl "Dobre postanowienia", które zainspiruje do działania dużych i małych, a czas spędzony na wspólnym czytaniu sprawi, że dzieci radośnie i ochoczo przystąpią do przygotowań świątecznych. Święta to taki szczególny czas. I najważniejsze nie są prezenty, lecz to, co mamy w sercu – tłumaczy mama z „Dobrych postanowień”. – Chodzi o to, żeby postarać się być lepszym człowiekiem. Szlachetnym, uczciwym, odpowiedzialnym, solidarnym. Żeby pomyśleć o innych. Po to jest Adwent. To czas oczekiwania i przygotowania.

Na stronach portalu www.bajkopisarze.pl można przeczytać fragment opowiadania i pobrać specjalnie przygotowany dla dzieci kalendarz adwentowy z miejscem na wpisanie ważnych rzeczy do zrobienia przed świętami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.