Facebook Google+ Twitter

Dobre projekty wnętrz wymagają pomysłu, a nie dużych pieniędzy

Skończyły się czasy kiedy aranżacje wnętrz cechował kompletny braku stylu. Takie, w których szczęściem było pozyskanie czegokolwiek niezależnie od wymiarów, formy czy koloru. Obecnie wnętrze stało się obiektem wielu rozważań i wyborów.

Minął okres, w którym powodem do zazdrości sąsiadów był sam fakt posiadania mebla lub glazury. Już nie musimy godzinami wystawać w kolejkach, by zdobyć przypadkowy regał. Teraz o tym, co mieścić się będzie w naszym wnętrzu decydujemy my. Myślimy o nim z artystycznym rozmachem. Bawimy się swobodą aranżacji. Współczesne trendy dają szeroki wachlarz możliwości projektowych. Rynek prześcigający się w coraz to nowych materiałach pozwala realizować nasze projekty z ogromną fantazją.

Wnętrza na początku XXI wieku stanowią spore wyzwanie dla projektantów. Bogactwo form i kolorów wyposażenia pozwala aranżować je zgodnie z indywidualnym gustem. Za ich pomocą wprowadzamy odpowiedni klimat. Modelujemy przestrzeń. Ciekawa aranżacja wnętrza nie musi oznaczać dużego wydatku finansowego.

Dążenie do swobody w wyrażaniu swojej osobowości powoduje odrzucenie tradycyjnych reguł i schematów projektowania na rzecz rozwiązań nietuzinkowych. Liczy się pomysł. To on decyduje o atrakcyjności, niekonwencjonalności. Nie bójmy się stworzyć pomieszczenia o indywidualnym charakterze. Przecież to nasze domy, więc najważniejsze jest to, by zgodne były z naszymi upodobaniami, a nie wystawione na opinie innych. Nie sposób sprostać wszystkim gustom naraz.

O wartości wnętrza decyduje zarówno jego dobra ergonomia jak również to, że jest ono dopasowane do naszych potrzeb estetycznych. Aranżacja powinna być oparta o kolory, które lubimy, w których czujemy się dobrze. Nie muszą to być barwy lansowane w katalogach. Warto pamiętać, że w naszym kraju wnętrza aranżujemy na wiele lat i powinny być one ponadczasowe. Nie zawsze to, co prezentowane jest w czasopismach pasuje do naszych pomieszczeń. Aranżacje tam pokazywane są odpowiednio eksponowane. Nie zawsze posiadamy wystarczający metraż. Meble, które na zdjęciach stwarzają wrażenie ogromnej przestrzeni u nas mogą przytłaczać ciasnotą. Nie bez znaczenia jest też ilość światła w naszych pomieszczeniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.