Facebook Google+ Twitter

Dobre wieści od Leny - nowy album zwyciężczyni Eurowizji

Po wielkim sukcesie utworu "Satellite" oraz debiutanckiego albumu, Lena - zwyciężczyni Eurowizji sprzed roku - powraca z nowymi, dojrzalszymi kompozycjami. Album zatytułowany "Good News" już bije rekordy popularności.

Okładka płyty / Fot. Materiały promocyjneZwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji Oslo 2010 przyniosło niemieckiej piosenkarce popularność na całym kontynencie. Zwycięskie "Satellite" przed długi czas grały niemal wszystkie znane europejskie stacje radiowe. Olbrzymi sukces eurowizyjnej kompozycji zaowocował wydaniem płyty "My Cassette Player", która okazała się strzałem w dziesiątkę.

8 lutego w Niemczech (1 kwietnia w Polsce) ukazał się drugi album Leny. "Good News" zawiera przede wszystkim kompozycje dojrzalsze od tych, które znalazły się na pierwszej płycie. Przez cztery miesiące przesłuchiwano nagrania demo, aby nie popełnić żadnego błędu i starannie dobrać materiał. Kilkadziesiąt, a może nawet setki godzin przesłuchań zaowocowały albumem, który wyróżnia się nie tylko dojrzałością i stylistyczną różnorodnością, ale jest także spójny, jednorodny i wielowymiarowy zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym.

Lena podczas Eurowizji / Fot. Aktiv I Oslo.no from Oslo, Norway/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0.Materiał na płytę dostarczyli między innymi: Daniel Schaub, Pär Lammers, Aloe Black, a także Rosi Golan, z którym Lena pracowała przy "My Cassette Player", znana ze współpracy z Britney Spears Nicole Morier i Eroll Rennalls-autor wielkiego hitu "Sex Bomb" Toma Jonesa. Podobnie jak w przypadku pierwszego albumu, tak i teraz producentem jest Stefan Raab.

Miejsce na krążku znalazło 12 utworów:
1. Good News
2. What Happened to Me
3. A Million and One
4. Maybe
5. I Like You
6. Mama Told Me
7. Push Forward
8. A Good Day
9. Taken by a Stranger
10. Teenage Girls
11. That Again
12. At AllSingiel "Taken by a Stranger" w kilka tygodni stał się jednym z najpopularniejszych u naszych zachodnich sąsiadów. Piosenkę tę usłyszymy podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym to Lena ponownie reprezentować będzie swój kraj.

Eurowizja 2011 - koncert w Amsterdamie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.