Facebook Google+ Twitter

Dobre wieści zza Oceanu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-02 21:48

Pozytywny impuls napływający zza Oceanu w postaci zwyżek na giełdach zmniejszył awersję do ryzyka, co przyczyniło się do podejmowania odważnych decyzji inwestycyjnych na rynkach wschodzących.

Pozytywny impuls napływający zza Oceanu w postaci zwyżek na giełdach zmniejszył awersję do ryzyka, co przyczyniło się do podejmowania odważnych decyzji inwestycyjnych na rynkach wschodzących. Rezultatem tej sytuacji było umocnienie europejskiej waluty w stosunku do dolara, co spowodowało wzrosty na rynku EUR/USD. Pierwszą oznaką zmian przebiegu notowań było przełamanie wewnętrznej linii trendu spadkowego, co skłoniło do zajmowania pozycji po długiej stronie rynku. Ostatnie godziny przyniosły stabilizację wahań kursu.

Celem dla byków jest poziom 1,2755. Jutrzejsze ataki inwestorów grających na wzrosty powinien być ten poziom. Dodatkowo jest potwierdzony przez średnioterminowa linie trendu spadkowego, dlatego pokonanie tej bariery nie będzie łatwe. Podsumowując, szala sił jest obecnie przechylona w stronę byków. Jednak przebicie poziomu 1,2660 zanegowałoby wariant pro wzrostowy i spadki wtedy mogą sięgnąć poziomu 1,2585.

WIG20

Silnymi wzrostami zakończyliśmy dzisiejszą sesję na polskim parkiecie. Główną przyczyną zaistniałej sytuacji, były działania inwestorów w USA. Wzrosty na głównych amerykańskich indeksach, zachęciły inwestorów do zajmowania pozycji po długiej stronie rynku.

Początek sesji powinien być kontynuacją wzrostów do poziomu 1765. Przebicie tego poziomu oznaczałoby dalsze zwyżki do rejonu 1800. Rynek jest już mocno wykupiony, dlatego w jutrzejszych notowaniach bardzo prawdopodobne jest wystąpienie lokalnej korekty na rynku. Obecnym poziomem wsparcia jest rejon 1700. Od tego poziomu spodziewałbym się kontynuacji następnej fali wzrostowej.

Krzysztof Wańczyk
Tekst ukazał się wcześniej na blogu http://newtrader.bblog.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.