Dobre występy Polaków w Bundeslidze

W 6 kolejce Bundesligi na niemieckie boiska wybiegło 5 Polaków. Dwóch z nich wpisało się na listę strzelców.

Euzebiusz Smolarek. fot. Wojtek Wilczyński W spotkaniu otwierającym 6 kolejkę Borussia Dortmund zmierzyła się z Hannoverem 96. Gracze z Westfalli obejmowali w tym meczu dwa razy prowadzenie bo bramkach reprezentanta Polski, Euzebiusza Smolarka. Mimo to w Dortmundzie padł remis 2:2.

Całe 90 minut w barwach Hannoveru rozegrał Dariusz Żuraw. W Bielefieldzie miejscowa Arminia wygrała gładko 3:1 z Energie Cottbus. W 64 minucie spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Wichniarek. W zespole z Cottbus zabrakło Mariusza Kukiełki(kontuzja kręgosłupa), oraz Tomasza Bandrowskiego i Łukasza Kanika.

VfL Bochum przegrało na wyjeździe z Alemannią Aachen 2:1. Cały mecz w drużynie z Bochum rozegrał polski pomocnik Tomasz Zdebel - w 90. minucie został ukarany żółtą kartką.

Zespół Jacka Krzynówka VfL Wolfsburg pokonał u siebie Bayern Monachium 1:0. 60. minut w barwach "Wilków" grał nasz reprezentant. Gola dla gospodarzy strzelił Mike Hanke. Było to pierwsze zwycięstwo Wolfsburga w tym sezonie i zarazem największa niespodzianka 6 kolejki Bundesligii.

W niedzielę rozegrane zostaną jeszcze 2 mecze. Oba rozpoczną się o 17.00. W Leverkusen miejscowy Bayer podejmować będzie Schalke, a w Berlinie Hertha zagra z Stuttgartem.

Wyniki meczów 6. kolejki Bundesligi(sobota):

Borussia Dortmund - Hannover 2:2 Smolarek 5, 76 - Hashemian 74', Huszti 78'
Alemannia Aachen - Bochum 2:1 Schlaudrauff 48', Roesler 49' - Gekkas 36'
Arminia Bielefeld - Energie Cottbus 3:1 Zuma 48', Wichniarek 64', Masmanidis 74' - Munteanu 22'
Eintracht Frankfurt - Hamburger SV 2:2 Meier 36', Amanatidis 58' - Ljuboja 51', Sanogo 69'
1. FC Nurnberg - FSV Mainz 1:1 Polak 25' - Babatz 85'
Werder Bremen - Monchengladbach 3:0 Hunt 33', Schulz 36', Diego 38'
Wolfsburg - Bayern Munich 1:0 Hanke 35'