Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35790 miejsce

Dobrego dnia z Janem Pawłem II

2 kwietnia obchodzimy kolejną rocznicę odejścia Jana Pawła II. Ponownie przeżyjmy spotkanie ze słowami papieża wraz z książką pt. „Dobrego dnia z Janem Pawłem II”.

Okładka książki "Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku." / Fot. East News18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, a pięćdziesiąt osiem lat później został ogłoszony opoką Kościoła Katolickiego. Papież w okresie dwudziestu siedmiu lat pontyfikatu stał się prawdziwym autorytetem. Chociaż mijają lata, papież Polak wciąż żyje w naszych sercach. Jego natchnione słowa są symbolem prawdy, która nigdy nie zaniknie. Wypowiedzi przepełnione nadzieją, w prosty i konkretny sposób wskazują dobrą drogę, którą należy podążać. Tomik jest zbiorem myśli, które wygłaszał Papież w swych przemówieniach podczas wędrówek po świecie. Pozycja literacka zawiera myśli na każdy dzień roku.

Papież uczył nas jak podejmować decyzje, jak walczyć ze złem, jak radzić sobie z cierpieniem. Analizując kazania z książki „Dobrego dnia z Janem Pawłem II”, można śmiało uznać, że są one czynnikiem motywującym do działania. Nie tylko budzą nas do refleksji, ale także nawołują do opamiętania w komercyjnym chaosie obecnej rzeczywistości. Słowa zawarte w tomiku odpowiadają na pytania codzienności, w której braknie dobrej rady wzorowego pasterza.

Zachęcam do przeczytania lub chociażby częściowego zapoznania się z treścią tomiku. Pozwolę sobie przytoczyć jedną z myśli, zawartych w książce na drugi dzień kwietnia:

„Problem cierpienia stanowi tajemnicę, wobec której ludzki rozum zawodzi. Boże Objawienie pomaga nam zrozumieć, że Bóg nie chce cierpienia, ale weszło ono na świat na skutek grzechu człowieka (por. Rdz 3, 16-19). Bóg je dopuszcza dla zbawienia człowieka, wydobywając dobro ze zła".

Źródło cytatu:
„Dobrego dnia z Janem Pawłem II, Myśli na każdy dzień roku” Wyd. Święty Paweł, ISBN 978-83-7168-573-6.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.