Facebook Google+ Twitter

Dobrila Denegri i inni artyści "Teatru życia" zapraszają do toruńskiego CSW

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-16 10:48

W najbliższy czwartek zapraszamy do Czytelni CSW na wyjątkowe spotkanie z Francesco Fonassinim, Nezaket Ekicim, Rubenem Montinim oraz Branko Miliskovicem - artystami biorącymi udział w wystawie Teatr życia.

Branko Miliskovic / Fot. Dominika Sobolewska, mat. CSW Toruń,Projekt poświęcony jest działaniom artystycznym, które szukają punktów wspólnych pomiędzy sztuką, muzyką eksperymentalną, nowoczesnym tańcem i teatrem. Celem projektu jest zwrócenie uwagi nie tylko na działania, które zatarły granice między wymienionymi dyscyplinami, ale przede wszystkim na te, które zakwestionowały społeczne konwencje w poszukiwaniu alternatywnych modeli sztuki i życia.

W czasie spotkania artyści opowiedzą o swoich doświadczeniach i działaniach artystycznych, podzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi sztuki oraz odpowiedzą na pytania od publiczności. Wszystko zaś będzie miało miejsce w nieformalnej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Zapraszamy wszystkich - wstęp wolny!

Obecni na spotkaniu będą:

• Nezaket Ekici (ur. 1970 w Kirsehir, Turcja). Artystka pochodzenia tureckiego wychowana w Niemczech. Studiowała m.in. pod kierunkiem Mariny Abramović. Zajmuje się przede wszystkim performance’em, tworzy również instalacje. Środkiem ekspresji jest dla niej ciało. Inspiracje czerpie z codziennego życia oraz doświadczeń związanych z atmosferą społeczną i kulturową. Stara się tworzyć dzieła, które pozostawiają wolne miejsce dla skojarzeń widza i kreowanych przez niego nowych możliwości interpretacyjnych. Artystka działa w Berlinie oraz Stuttgarcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.