Facebook Google+ Twitter

Dobro Polski według Ludwika Dorna

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-05-24 12:14

"Są sprawy ważne i ważniejsze" - pisze na swoim blogu Dorn i proponuje współpracę PiS-owi. Ma ona polegać na... zablokowaniu drogi Chorwacji do Unii Europejskiej.

Dobro Polski według Ludwika Dorna / Fot. PAP/Tomasz GzellOwa współpraca ma polegać na tym, że PiS i Solidarna Polska zablokują ratyfikację traktatu dotyczącego poszerzenia Unii Europejskiej o Chorwację. Do ratyfikacji potrzebna jest zgoda 307 z 460 posłów. Bez PiS i SP będzie to niemożliwe. Koalicja PO i PSL znajdzie się w potrzebie i będzie wpływać na Jarosława Kaczyńskiego, aby ten poparł ratyfikację. Dlatego poseł SP postanowił napisać list do prezesa PiS. Oto fragment komentarza do listu: "Dodałem, że ich ostatnią nadzieją pozostaje prezes PiS Jarosław Kaczyński, bo nie wykluczam, że do tej sprawy także zastosuje logikę partyjnej zaciekłości płynącą z zasady przechodniej wrogości opartej na sylogizmie: każdy kto szkodzi PiS, szkodzi Polsce... A zatem: z tymi, którzy szkodzą Ojczyźnie współpracy nie będzie" - pisze Dorn na swoim blogu. Dodaje jeszcze: "Korzyści płynące z jej realizacji (blokada wejścia Chorwacji do UE) dla Polski, PiS i "Solidarnej Polski" wydają się bowiem niemałe i oczywiste".

Jakie zatem są to korzyści dla Polski? Na wejściu Chorwacji do UE bardzo zależy Niemcom, którzy objęli ten kraj swoim patronatem. Jeżeli nasz kraj odrzuci ratyfikację, uderzy to w Niemcy, a gorący zwolennik współpracy z naszym wschodnim sąsiadem Donald Tusk poniesie dotkliwą porażkę. Zablokuje mu (według Dorna) w przyszłości karierę na arenie europejskiej i nie będzie mógł liczyć na posady w unijnych instytucjach.

To są właśnie te korzyści dla Polski, o które postanowił walczyć Ludwik Dorn. Na końcu swojego komentarza pisze: "Jeśli jednak prezes PiS poniższą propozycję odrzuci wprost lub przez przemilczenie, to postaram się zrobić wszystko, by zapłacił za to polityczną cenę. A może to być cena wysoka". Myślę, że te słowa są wystarczającym komentarzem do tego tekstu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Może jednak w pierwszej kolejności należałoby przyznać pewne szersze uprawnienia "Sanepidowi", podwyższyć płace, przyznać premie i tajnym kontrolerom podobnie, a nawet dwa razy tyle na poczet wydatków, obserwacji, sprzętu, rokowań i takich tam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marcin x.
 • marcin x.
 • 26.05.2012 19:39

a ja nie !!! - panie adamie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwona Z.
 • Iwona Z.
 • 26.05.2012 16:21

Popieram pan panie Adamie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry pomysł. Szczególnie dla osłabienia pozycji Polski, już i tak bezsensownie osłabionej, wśród państwa dawnego bloku wschodniego.
"wam kury szczać wyprowadzać a nie politykę robić"

Komentarz został ukrytyrozwiń
anka 69
 • anka 69
 • 25.05.2012 23:48

Takich właśnie Jarek omotał - jak Marek B. !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 25.05.2012 22:24

@ Marek B - faktycznie to jakiś zespół folklorystyczny tu pisze i piewcy umiłowanej partii PO hihihihi

Komentarz został ukrytyrozwiń
anka 69
 • anka 69
 • 25.05.2012 21:59

Spadaj - Marek B. - do innej rzeczywistości (IV RP) !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek B
 • Marek B
 • 25.05.2012 20:34

Ale obciachowi ludzie tu piszą ,same oszołomy wyznawcy III RP i tych durni z PO. Wstyd na całą Europę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam50
 • adam50
 • 25.05.2012 19:49

Pani Jadwigo dobrze to pini ujęła !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Dorn wykazuje się myśleniem strategicznym oraz inteligencję równą perfidii. I vice versa.
Nie mówi jednak, co on sam osiągnie, poza satysfakcją opartą na osobistej mściwości. A może jednak w podtekście ma na myśli powrót do łask starego przyjaciela? Jednak co kaczolandia, to nie zioberczyzna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.