Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22212 miejsce

Dobroczynne działanie kawy

Codziennie miliardy ludzi zasiadają do kawy. Powody zwykle są te same. Cudowny napój nie tylko smakuje, ale i pobudza. Jednak czy znamy jej inne dobroczynne właściwości?

 / Fot. „Roasted coffee beans” autorstwa MarkSweep - Praca własna. Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons

Poprawia pamięć i koncentrację


Zawarta w kawie kofeina działa na centralny układ nerwowy. Dzięki temu przyspiesza ona przepływ impulsów elektrycznych do mózgu. Działa nie tylko pobudzająco, ale i poprawia pamięć krótkotrwałą oraz koncentrację.
Kofeina zaczyna działać już po 15 minutach od wypicia filiżanki kawy, jednak największe stężenie we krwi osiąga po 3 godzinach.

Zapobiega nowotworom


Dzieje się to dzięki antyoksydantom zawartym w kawie. Chronią one materiał genetyczny w komórkach przed uszkodzeniem. To właśnie dzięki tej ochronie możemy uniknąć niektórych chorób nowotworowych.

Chroni przed zapadaniem na choroby


Dokładnie mowa tu o chorobie Alzheimera, czy Parkinsona. Regularne picie kawy w umiarkowanych ilościach obniża ryzyko zapadania na obie te choroby, choć w przypadku Parkinsona niekiedy jedynie opóźnia jej wystąpienie.

Pomaga w alergii


Kofeina obniża poziom substancji biorącej udział w reakcjach alergicznych- tzw. histaminy. Dodatkowo rozszerza oskrzela, co niewątpliwie pomaga astmatykom.

Wspomaga odchudzanie


Kawa przyśpiesza przemiany metaboliczne w organizmie, w tym spalanie tłuszczów.


To jedynie dobre właściwości wynikające z picia kawy. Całe mnóstwo możemy ich znaleźć w kosmetykach, czy domowych maseczkach.

Jak widać, warto pić kawę. Jednakże pamiętajmy o umiarze! Wszystko dawkowane w zbyt dużych ilościach szkodzi.

Smacznego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zacznijmy od tego, że zależy, jaka ta kawa jest ;) Jeśli pijesz słodzoną z mlekiem, to nie oczekuj cudów. Artykuł zawiera informacje dotyczące czystej kawy.
Pod uwagę też musimy wziąć to, że każdy organizm reaguje inaczej na różne rzeczy. Tak samo, jak każdy ma inne alergie. Większość organizmów reaguje w sposób, który został tu napisany, no nie oznacza, że każdy ;) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do diaska im więcej piję kawy tym bardziej tyję!!!!! A w tym materuale czytam Wspomaga odchudzanie Kawa przyśpiesza przemiany metaboliczne w organizmie, w tym spalanie tłuszczów.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie jak poza mną w tym portalu nikt nie podzieli się swoimi odczuciami z picia kawy to faktycznie tu dyskysja zamiera!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zaczynam dzień od kawy zauważam wzrost ciśnienia o 30 punktów z normalnego na ...Kolejna kawa powoduje że przybywa mi wagi. Trzecia powoduje że chce mi się spać. Nie odpowiadam wyznaczonym w tym tekście normom? Poza tym czuję się zdrowy jak byk, bo nie dalbym rady wstawiać tak dyzo komentarzy w tym portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.