Facebook Google+ Twitter

Dobroczynne skutki oddziaływania reklamy na metabolizm człowieka

Odwiedźmy wpierw trójkąt (dawniej znany jako bermudzki) Żywiec -Tychy-Leżajsk albo jego równie spektakularny odpowiednik Warka - Okocim-Łomża, by doznać doświadczeń wręcz metafizycznych.

Obrazek 1

Okrakiem na "Żubrze" w stronę Carlsberga pędzi mocno palony Harnaś. Bijąc jasną pianę wespół z Lechem uwalniają z sideł niedźwiedzia.
W tle krajobraz leśny z dymiącą watrą i Tatrami na horyzoncie. Na taki widok szybka przemiana materii zapewniona.

Obrazek 2

Zmieńmy otoczenie na przyjazne prawdziwym menom rustykalne wnętrza wypełnione po powałę beczkami, kuflami i panienkami w strojach ludowych. Śpiew od czoła i nasączanie venticulusa po sam pas złocistym płynem powodują narodziny niezłomnych przyjaźni. Powstają nowe więzi społeczne tudzież tak ważne dla prawdziwych patriotów-koneserów nagłe uświadamianie wspólnoty celów oraz ideałów.

Chóralne wykonywanie utworów patriotycznych skutkują dodatkowo silną wentylacją płuc, wzmocnieniem mięśnia przepony oraz brzucha pobudzając tym samym perystaltykę przewodu pokarmowego.

Przemiany materii nie zakłóciłby nawet Carlo Rossi przerabiający w swojej fabryce rodzimą trzcinę na markowe wino (dawniej zajzajer).

W nagłych przypadkach pomocy udzieli zawsze dyspozycyjna Goździkowa i jej przyjaciółki - świetlistoskrzydłe Alki czy inne anioły wspomagające wątrobę, nerki, prostatę, jelita, serce oraz inne organy niezbędne do utrzymywania się w pozycji wertykalnej.

Tabletkowe katharsis, które działa "jak natura chciała" pozwoli za niewielką cenę usunąć złogi zalegające jelita (wiara czyni cuda) oraz zlikwidować nadwagę.

Szczególny przypadek stanowią pułapki nęcące w postaci kopert opatrzonych często symbolami religijnymi. Pozytywny stosunek do zawartości oznacza dodatkowych kilka dni zdrowotnego postu (sugerowanego zresztą przez wielu dietetyków).

Warto odnieść się też do czasu trwania reklam telewizyjnych.
Szkoda, że jest tak krótki. W takim antrakcie można jedynie zaparzyć kawę, skorzystać z łazienki czy wymienić kilka słów na tematy wychowawcze. To jednak zdecydowanie za mało. W innym przypadku można by ten czas poświęcić na zakupy, odrabianie lekcji lub z pożytkiem dla duszy - niedzielną mszę.

Zamiast co miesiąc emitować film pod tytułem "Kogel mogel" można uczynić to tylko raz, w jednym dniu ale od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych.

Wydłużony czas przeznaczony na reklamy pozwoliłby obejrzeć je z należytą uwagą w rodzinnym gronie, zachwycić się maestrią ich twórców, wywołać dyskusję na tematy w nich poruszone, odpowiedzieć na egzystencjalne pytania typu "nabyć-nie nabyć" i wspólnie dokonać racjonalnego wyboru towaru lub usługi. Sam zaś obraz potraktować jako sympatyczny przerywnik na sporządzenie kanapek (bez szkody dla samego dzieła sztuki filmowej).

Nie ma jednak róży bez kolców, a meczu bez zadymy.


Moja dobra znajoma Janina Kowalczewska zacukała się okrutnie gdy plazma wypłynęła z plazmy (42") podczas oglądania pewnego programu niedzielnego.
Po prawdzie to jej grzech i wina gdyż zamiast chłonąć ziarno w postaci podniosłych słów biegnących z głośników wypluła je na ekran. Przez swoją niedbałość nie dostarczyła organizmowi kwasów omega3, witamin i soli mineralnych skazując się na poważne problemy gastryczne.

Brak reklam mógłby spowodować „zawalenie się” całego rynku medialnego w tym Wiadomości24- choć z pożytkiem dla ich właścicieli. Mogliby reperować zdrowie przemieszczając się do pracy per pedes ewentualnie rowerem. Może
nawet zmieniliby profesję na taką, która wymagałaby ciągłego przebywania na świeżym powietrzu. Podobno takie permanentne dotlenianie mózgu znakomicie podnosi efektywność myślenia twórczego i nie tylko.

To jednak tylko szczegół. Jako społeczeństwo cierpielibyśmy na wszystkie choroby świata nie wyłączając puchliny wodnej kolan.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Pani Steniu. Długo nie szukając znalazłem kilka firm specjalizujących się w robieniu "wody z mózgu" - mówiąc potocznie. Powiem krótko - przerażenie mnie ogarnęło kiedy poznałem program i cele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... ja znalazłam dobre rozwiązanie - nie oglądam telewizji. Niestety tylko częściowe, bo jak wspomina Krysia, troszczy się o mnie jeszcze telefonia stacjonarna, a nawet komórkowa.
Oddziaływania podprogowe jakoś nie są w moim przypadku skuteczne, raczej odwrotnie,
wkurzają mnie okrutnie i chętnie przyłączyłabym się do protestu na drodze prawnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł prawie nie dotyka zjawiska reklamy. W dodatku nie odnosi się do wielu istotnych działań "technicznych", które stoją za końcowym efektem. Dotyczy to m.in. wykorzystywania oddziaływań podprogowych, używania "półprawd", szczególnego typu perswazji opartej na psychologii itp.itd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak bronić się przed reklamą http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=hgvAl8_06Kw&feature=endscreen

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomijacie proceder zwany PRODUCT PLACEMENT zamieszczany w każdym odcinku telenoweli i filmów telewizyjnych. Reklama trwa w ten sposób pół godziny, a nie kilkadziesiąt sekund, tylko widz ma złudzenie, że już nie ogląda promocji nowego proszku, medykamentów, mebli, alkoholi i innych wspaniałych artykułów powszechnego pożądania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dodatku w momencie pojawienia się reklamy wzmaga się natychmiast siła dźwięku. To wyjątkowo wkurzające.

Pani Jadwigo. Na tematy "damskie" i inne cudowne środki do "prasowania" cery nie mogę się wypowiedzieć z przyczyn oczywistych. Bo i jak reagować na efekty związane z użytymi środkami w relacji do ceny. Słaba męska reakcja - cena specyfiku rośnie. Mocna pozytywna - okaże się, że następną razą trzeba będzie z butów wyskoczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym mieć tyle dystansu do reklamowego badziewia.

Na samą myśl o płaceniu abonamentu rtv po to, by oglądać reklamy, abonamentu telefonicznego, po to by nie mieć prawa do poobiedniej drzemki (5 telefonów - zaproszeń na prezentacje porcelany, pościeli, zdrowej żywności, na które nigdy nie chodzę), budzi się we mnie agresja...

Nie znam się na przepisach prawnych. Zastanawiam się, czy nie można by wytoczyć co niektórym firmom procesu o systematyczne i uporczywe zakłócanie spokoju w moim własnym domu, czy nawet o nękanie...

Proszę mi tylko nie mówić, że wystarczy wyłączyć telewizor. Moja sąsiadka ma słaby słuch.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reklama
http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autor pominął (jak to chłop) cudowne działanie reklam na urodę damską, o którą należy dbać nieustająco, przedłużając i wywijając rzęsy o 97,6 %, wygładzając zmarszczki bez użycia żelazka, a również- w przypadku braku zmarszczek - oczekiwać na rychłe pojawienie się kurzych łapek, że o kurzych móżdżkach nie wspomnę. Te ostatnie błyskają intelektem dopiero w rozmowach u pani Drzyzgi, na co trzeba godzinami wyczekiwać.
Dlatego jestem za! Za skróceniem odcinków mięzyreklamowych. Dla przykładu: dzielimy na krótkie odcinki panią Pochanke i otrzymujemy dwa w jednym czyli płyn do mycia garów 18 razy mocniejszy od zwykłego, oraz panią Pochanke z czkawką.

Ps. dalsze pomysły odsprzedam za godziwym wynagrodzeniem, bo mnie plazma zalewa na widok urządzenia do naprawiania kręgosłupa, którego nie moge nabyć nawet na raty 0%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.