Facebook Google+ Twitter

Dobroczynność "od święta". Przed nami weekend akcji charytatywnych

W atmosferze świątecznych uniesień, jesteśmy bardziej skorzy do pamiętania o osobach potrzebujących naszej pomocy. Dlatego w grudniu następuje "wysyp" różnego rodzaju charytatywnych zbiórek i kiermaszy.

Sonda

A jak Ty pomagasz potrzebującym w świątecznym czasie?

Tak było na Wigilii Starego Miasta w Lublinie rok temu. Przed nami kolejne świąteczne spotkania i jarmarki świąteczne. / Fot. fot. materiały Biura Prasowego UM w LubliniePolacy zabiegani i "zaplątani" w przedświąteczne „szaleństwo przygotowań”, będą mieli w najbliższych dniach możliwość wsparcia różnych inicjatyw i akcji charytatywnych.

I tak - zaczynając od stolicy - spacerowicze przechadzający się po „ubranej” w bożonarodzeniową iluminację Starówce mogą zajrzeć w niedzielę (18 grudnia) na Świąteczny Jarmark Charytatywny przy klasztorze ojców dominikanów na ulicy Freta. Pośród ręcznie wykonanych ozdób choinkowych, ceramiki i domowych pierników. odbędzie się fanteria, z której dochód przeznaczony zostanie na obiady dla dzieci z różnych stron kraju.

Okazją do wsparcia ubogich rodzin, będzie także Festiwal Bożego Narodzenia organizowany w nadchodzący weekend w Lublinie. Jego pomysłodawcy zachęcają do przekazywania prezentów, które trafią do najmłodszych podczas niedzielnej Wigilii Starego Miasta, gromadzącej mieszkańców Koziego Grodu.

W Białymstoku można odwiedzić bożonarodzeniową szopkę ustawioną na Rynku Kościuszki, przy której prowadzona jest zbiórka pieniędzy i żywności dla ubogich. Trwa też dobroczynna loteria. W tym samym miejscu, w niedzielne popołudnie, spotkają się uczestnicy ekumenicznej Wigilii Miejskiej.

Długą tradycję ma akcja charytatywna, organizowana podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku, na Targu Węglowym. Od 2004 roku znane osobistości świata sportu, kultury i mediów, przygotowują „Paczki od serca” dla podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza SAC. Natomiast młodzież z całego województwa pomorskiego, bierze udział w konkursie plastycznym „Anieli grają”, a datki otrzymane za nagrodzone prace zasilają konto hospicjum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie można jednak odmówić pewnego rodzaju wspaniałości tego typu inicjatyw. Myślę, że są one potrzebne. Zimowy czas jest ciężki dla wielu rodzin, dlatego dobrze, że organizowane są akcje tego typu. Poza tym, myślę też, że jest to kwestia pieniędzy. Bardzo często różnego rodzaju organizacje (nie mówię, o tych bez przerwy realizujących jakieś projekty) nie mają w ciągu roku takich finansowych możliwości.

Chcę wierzyć, że nawet jednorazowa pomoc pozwoli ludziom na zaznajomienie się z problemem: ubóstwa, głodu i choroby.

Zgadzam się jednak, że świat byłby wspaniały, jeśli każdy, kto jest w stanie pomagał częściej niż tylko od wielkiego dzwonu. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.