Facebook Google+ Twitter

Dobry czas na budowę domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 07:37

Według "Gazety Prawnej" w tej chwili opłaca się zainwestować w budowę domu. W porównaniu z cenami z października w 2008 roku koszt budowy 150 metrowego domu zmniejszył się o 115 tysięcy złotych.

Dziennik wyjaśnia, że najbardziej spadły koszty robocizny. Za wykonanie niektórych prac budowlanych zapłacimy nawet połowę mniej niż kilka miesięcy temu. Wielu robotników wróciło z zagranicy i nie ma problemu ze znalezieniem niedrogiej, ale solidnej ekipy. Potaniały też znacznie materiały budowlane. Na przykład o jedną trzecią mniej zapłacimy za beton czy styropian.

Według wyliczeń "Gazety Prawnej" dla rynku poznańskiego, rok temu na budowę domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych trzeba było wydać 450 tysięcy złotych. Teraz jest to koszt niewiele przekraczający 335 tysięcy złotych.

Niższe ceny spowodowane są malejącym popytem na mieszkania i domy jednorodzinne. Jak pisze gazeta, teraz pracy jest jeszcze sporo, kończone są już wcześniej rozpoczęte inwestycje. Jednak banki niechętnie udzielają kredytów, a bez tego nie ma mowy o budowaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.