Facebook Google+ Twitter

Dobry obiektyw niemal zrujnował akcję przeciw terrorystom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 09:17

Brytyjska policja musiała przyśpieszyć akcję przeciwko terrorystom, bo fotoreporterzy sfotografowali szefa służb specjalnych z listą podejrzanych w ręku. Obraz był tak dobry, że można było odczytać nazwiska, a zdjęcia od razu pojawiły się w internecie.

Brytyjska policja przeprowadziła wielką akcję aresztowań podejrzanych o terroryzm. Zatrzymano 12 podejrzanych w Liverpoolu, Manchesterze i północno-zachodniej Anglii. Do późnego wieczora trwały rewizje w kilku mieszkaniach i kawiarni internetowej w Manchesterze.

Akcja nastąpiła o niecodziennej porze - nie jak zwykle nad ranem, ale między 18:00 a 19:00. Powodem była zapewne obawa przed przeciekiem informacji o obławie. Jeden z fotografów prasowych dyżurujących stale przed Downing Street zrobił zdjęcie komendantowi sił antyterrorystycznych Scotland Yardu w chwili, gdy wchodził na spotkanie z premierem, aby poinformować go o swoich planach. Komisarz Bob Quick trzymał w ręce dokument z dokładną listą nazwisk podejrzanych i szczegółami akcji, co wyłapał aparat z doskonałym teleobiektywem i wysoką rozdzielczością. Zaraz potem sprzedane agencjom zdjęcie z doskonale czytelnym tekstem dokumentu stało się powszechnie dostępne na ich stronach internetowych, co groziło fiaskiem operacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.