Facebook Google+ Twitter

Dobry początek kolejnego debiutanta na GPW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 12:28

Spółka Giełda Praw Majątkowych "Vindexus" korzystnie zadebiutowała na warszawskim parkiecie. Cena jednej akcji podczas otwarcia notowań wyniosła 6,5 zł wobec ceny emisyjnej ustalonej na poziomie 6 złotych.

Prezes spółki Jerzy Kulesza uważa, że trudna sytuacja na rynkach finansowych może okazać się pomocna dla firmy zajmującej się odzyskiwaniem długów, ponieważ coraz więcej przedsiębiorstw ma problemy z regulowaniem należności.

Pieniądze uzyskane z giełdowego debiutu firma przeznaczy na inwestycje. Choć Vindexus jest dopiero trzecią spółką, która w tym roku zadebiutowała na stołecznym parkiecie, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podkreśla, że w trudnych czasach taki wynik nie jest zły. Prezes dodaje, że wiele giełd europejskich może nam pozazdrościć tego, że w Polsce są spółki, które decydują się na debiut.

Poza odzyskiwaniem wierzytelności Vindexus SA zajmuje się doradztwem i pośrednictwem finansowym oraz obrotem prawami majątkowymi.Na głównym rynku GPW notowane są obecnie 373 spółki.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.