Facebook Google+ Twitter

Dobry tytuł to połowa sukcesu

Czytając prasę, media, nie raz dobry (ciekawy) tytuł zachęca nas do przejrzenia artykułu. W dzisiejszych czasach gdy esej (artykuł) jest towarem, atrakcyjny tytuł to połowa sukcesu.

Dlatego autorzy (a nieraz specjalnie do tego zatrudnieni ludzie w redakcjach) biedzą się nad wyszukiwaniem zaskakujących tytułów artykułów, aby niczym specjaliści od reklamy sprzedać swój produkt. Dzisiaj takie tytuły artykułów jak: „Mini, bikini i lamborghini”, „Lokalna duma i uprzedzenie”, Strażnicy miejskiej niemocy”, „Nie dla wróbla krzaczki”, „Gdzie oni są”, "Jak statki na niebie”, „Paraliż w rytmie techno”, czy nawet z naszej łączki: „SMS-owe szaleństwo”, „A kierowca w bagażniku”, Niemądry Polak po szkodzie”, „Z sukcesem nam nie do twarzy”, Wizjonerzy w polityce”, „Recepta na budżet”, ”Jesteśmy szaleni” dają gwarancję zainteresowania artykułem a tym samym promują autora.

Jak to wygląda w wiadomosciach24.pl, sami chyba wiecie że nie najlepiej. Niektóre tytuły nie obrazują tekstu, niektóre nie zachęcają do przeczytania tekstu, niektóre są jałowe, nieciekawe. Nieraz zastanowiłem się co przyciąga czytelników do wejścia na dany tekst, wstawiania plusów, gwiazdek komentarzy. To chyba niestety grono znajomych, którzy czują się zobowiązani do czytania tekstów znajomych i ich komentowania, względnie nagradzania plusami i gwiazdkami? Widziałem kiedyś w komentarzach, uwagę że: nie będę więcej komentował „twoich” artykułów, bo ty nie komentujesz moich.


Ale ad rem, wracajmy do tematu, oczywiście są i wyjątki, część z nich wstawiłem powyżej, dlatego chciałbym zachęcić wszystkich dziennikarzy obywatelskich, do chwili zastanowienia nim prześlą artykuł do zatwierdzenia. Przecież tytuł to „połowa sukcesu” i nie można wpisywać go bez zastanowienia. Możesz zamiast banalnego tytułu: „Zmiany w przepisach spadkowych” napisać: „Spadkowe niebezpieczeństwa”, czy zamiast „Tele program” wstawić „Seks, horror, przemoc”
itd., itp., czym oryginalniejsze, czy nawiązujące do tytułów klasyki i hitów muzycznych tym bardziej (mam nadzieję) poczytnych, niekoniecznie wśród grona znajomych.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ale dlatego nie masz komentarzy pod artykułami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.