Dobry występ polskich narciarzy wodnych w Pekinie

Polska reprezentacja na Akademickich Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wodnym, które odbywały się w Pekinie w dniach 1-4 października, zajęła bardzo dobre 6 miejsce. Świetnie zaprezentowała się w jeździe figurowej Anna Moś.

Polscy akademicy na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Wodnym, które odbywały się w Pekinie osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Na zawodach pojawiła się cała światowa czołówka w narciarzy wodnych na czele z Czechem Adamem Seldmajerem oraz Amerykanką Regine Jaguess, którzy wygrali trójkombinację. W zawodach brało udział 56 zawodników i zawodniczek z 15 krajów całego świata. W barwach Polski startowało sześciu zawodników: Anna Moś (Zefir Bytom), Olga Kurczyńska (AZS Warszawa), Krzysztof i Tomasz Bernatowicz (Ski-Line Szczecin), Jakub Rutkowski i Mateusz Krzywiński (obaj Sparta Augustów).

- Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że należą do światowej czołówki narciarzy wodnych. Obecność na większości światowych i europejskich imprez procentuje bardzo dobrymi wynikami, które osiągnęli na tych zawodach. Za dwa lata, kiedy to odbędą się kolejne mistrzostwa liczę, że Polska reprezentacja wzmocniona nowy studentami zdobędzie medal drużynowo - powiedział Paweł Szabelewski, sekretarz generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Pekiński akwen pasował polskim zawodnikom. Anna Moś osiągnęła bardzo dobry wynik w jeździe figurowe. Zajęła 6. miejsce. Dobry wynik w slalomie osiągnęła Olga Kurczyńska, która zeszła na linkę holowniczą o długości 13.00 metrów i zaliczyła na niej pół boi. Wśród mężczyzn najlepiej wypadły skoki, gdzie trzech startujących zawodników awansowało do finału. Niestety Jakub Rutkowski w pierwszej finałowej próbie miał bardzo groźny upadek i nie był w stanie kontynuować zawodów. Mateusz Krzywiński skoczył 48.5 m i zajął 11. miejsce, a Krzysztof Bernatowicz siódme, ze skokiem na odległość 53.4 m. Bernatowicz jako jedyny z całej polskiej ekipy wystartował we wszystkich trzech konkurencjach i był liczony do trójkombinacji, gdzie ostatecznie zajął 7. miejsce.

Dobry występ zanotował brat Krzysztofa Tomasz Bernatowicz, który w swojej koronnej dyscyplinie - slalomie, pokonał pół boi na lince o długości 12 metrów.

Rekordziści Polski podczas tych zawodów ocierali się o nowe rekordy, jednak niestety żaden nie padł. Zawody w Pekinie były ostatnim wydarzeniem narciarstwa wodnego dla polskich zawodników w sezonie 2008. Dobiegł końca bardzo udany sezon dla naszej kadry, a wkrótce, jak zapowiedział, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego dokona podsumowania wyników za sezon 2008.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Świata w Narciarstwie Wodnym w Pekinie.