Facebook Google+ Twitter

Dobry Wzór 2011 wybrał najlepiej zaprojektowane produkty na rynku

"Dobry Wzór" to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, nagradzający najlepiej zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku.

Mój autorski znak graficzny - logo Klubu Rowerowego "BICYCL 50" w Nowogardzie / Fot. Ryszard Jan ZagórskiW tegorocznej edycji konkursu „Dobry Wzór” międzynarodowe jury przyznało nagrody w czterech kategoriach. Moją uwagę zwróciły dwa produkty.

Pierwszy to rower, który można tak złożyć, że zmieści się w bagażniku samochodu lub można z nim wejść do autobusu, tramwaju, mieszkania. Wg mnie, potencjalnych odbiorców tego wehikułu nie powinno braknąć, pomimo jego ceny. Jednak waga roweru 9,5-10,2 kg, prędkość 19-25 km/godz., jaka może być rozwinięta przez użytkownika o masie do 100 kg przy wzroście do 200 cm, są parametrami zachęcającymi.

Drugi produkt to mlekomat - automatyczny dystrybutor świeżego mleka, którego najważniejszym walorem jest „bezpośredniość usługi”. Jest to rzadki przykład dostarczenia żywności bezpośrednio od lokalnego producenta do lokalnego odbiorcy. Z pewnością jest to promocja usługi, która może zadowolić wielu odbiorców lokalnych, preferujących kontakt z producentem bez pośredników.

Moim zdaniem jest to powrót do starego sposobu wymiany handlowej, aczkolwiek przy pomocy automatu. Ten projekt może się okazać potrzebny szczególnie w miejscach, gdzie jest dużo konsumentów świeżego mleka.

Więcej:
Dobry Wzór 2011

Może warto się zastanowić...


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Marto, też tak uważam. Bardzo dobrze, że już można nabyć ten mlekomat. Chodzi jeszcze tylko o spopularyzowanie jego. Cóż, polskie produkty są najlepsze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta
  • Marta
  • 18.10.2011 15:24

Mlekomat już został wprowadzony. Firma, która została nagrodzona już je sprzedaje producentom mleka. Ważne, że nagrodzono polski produkt. Może w końcu zrozumiemy, że zagraniczne wcale nie znaczy lepsze...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz Boliczukiewicz
  • Dariusz Boliczukiewicz
  • 17.10.2011 15:14

Pooglądałem se ten rower. To chyba dla dzieci i dziadków jest. A poza tym to trafiłem na ceny. Za co takie pieniądze płacić nie wiem. Wole jeździć Ukrainą kilkudziesięcioletnią. Jeszcze mnie nie zawiodła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Sejkup
  • Jan Sejkup
  • 17.10.2011 15:05

Dobre te projekty. Rower to nie dla każdego ale ten mlekomat to może i kto wprowadzi. To sklepy niektóre stracą jak te automaty sie przyjmą. Dobre że mleko będzie tańsz przynajmniej to jest jakaś nadzieja że stanieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.