Facebook Google+ Twitter

"Dobrze jest, jak jest" - zbiór opowiadań Annie Proulx

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-23 10:50

W "Dobrze jest, jak jest" Annie Proulx powraca na tereny, na których rozgrywały się dramatyczne zdarzenia z "Tajemnicy Brokeback Mountain", by nakreślić panoramę ludzkiego losu i szaleństwa.

 / Fot. RebisBohaterowie zebranych w tym tomie opowiadań usiłują wyrwać się z biedy i rozpaczy, ale napotykają przeciwności nie do pokonania. Głęboko współodczuwając z kobietami i mężczyznami walczącymi o przetrwanie w tej surowej i bezlitosnej krainie, Proulx przeobraża ich życie w literaturę, która nabiera mocy mitu. Śmiały język, jakim się posługuje, wrażliwość na szczegóły i mroczne poczucie humoru sprawiają, że tom ten dostarcza wyjątkowych wzruszeń.

Annie Proulx to jedna z najciekawszych współczesnych pisarek amerykańskich, zdobywczyni Nagrody Pulitzera i National Book Award. Autorka, wydanych przez Rebis, "Pocztówek", "Asa w rękawie", "Akordeonowych zbrodni", "Pieśni serca i innych opowiadań" oraz zekranizowanych przez Lassego Hallstroma "Kronik portowych" z Julianne Moore, Cate Blanchett i Kevinem Spacey w rolach głównych i "Tajemnicy Brokeback Mountain", na podstawie której Ang Lee nakręcił nagrodzony Oscarami film z Heathem Ledgerem i Jakiem Gyllenhaalem.

Rebis

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.