Facebook Google+ Twitter

Dobrze widzi się tylko sercem - koncert charytatywny

W sobotę 18 października, o godz. 18.50, w pałacu w Leśnicy, położonym na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy rozpocznie się koncert charytatywny "Dobrze widzi się tylko sercem"...

 / Fot. Anna SzprutaCały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego "Walker" dla Karola Szpruty. Koszt zakupu Walkera to 9 tys. euro. Karol urodził się w szóstym miesiącu ciąży w bardzo ciężkim stanie. Pierwsze miesiące spędził w inkubatorze. Był niedotleniony i miał wylewy wewnątrzkomorowe do mózgu. Dziś Karol ma 5 lat, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i retinopatię wcześniaczą, która spowodowała całkowitą utratę wzroku.

Karolek nie mówi, nie chodzi nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć. Życie jego i jego rodziców wypełnione jest operacjami i rehabilitacjami, a także ciągłą nadzieją na lepszą przyszłość. A nadzieję trzeba mieć... Zwłaszcza spotykając się z bezinteresownymi, utalentowanymi młodymi ludźmi, którzy chcą pomagać i naprawdę to robią. Podczas koncertu wystąpi Mariusz Wentowski, niepełnosprawny muzyk, z gitarzystą Pawłem Kucharskim, a zespół JARMAR-BAND zaprezentuje poezję śpiewaną, m.in. Marka Grechuty. Mariusz jest przykładem, że niepełnosprawność nie jest wyrokiem i można z nią realizować najtrudniejsze cele i marzenia (cierpi na porażenie mózgowe i przeszedł skomplikowaną operację kończyn).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.