Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25706 miejsce

Dobrzeń Wielki. 25-lecie Gminnego Ośrodka Kultury

6 października br. o godz.14 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim (woj.opolskie) odbędzie się uroczysta gala z okazji 25-lecia tegoż ośrodka kultury.

Pary taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim zawsze podbijają serca widowni. / Fot. Józef KomarewiczGerard Kasprzak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim (woj.opolskie). / Fot. Józef Komarewicz6 października br. o godz.14 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim (woj.opolskie) odbędzie się uroczysta gala z okazji 25-lecia tegoż ośrodka kultury. Dobrzeńska placówka kultury funkcjonuje od 1987 r. W regionie słynie z największej liczby zespołów i kół zainteresowań. Trudno w to uwierzyć, ale zespołów artystycznych i kół zainteresowań w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim funkcjonuje blisko czterdzieści. Szczególną opieką Gminny Ośrodek Kultury otacza dzieci z gminy ( Gerard Kasprzak, dyrektor GOK własnym samochodem ciągle dowozi dzieci z gminy na zajęcia w ośrodku). Wizytówek Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim jest wiele. Z pewnością jest nią zespół Ethno Drums popularyzujący rytmy i muzykę zachodnioafrykańską. Na pewno na markę ośrodka pracują: zespół mażoretek, orkiestra dęta licząca 21 muzyków, pary taneczne, studio piosenki, zespół tańca nowoczesnego "Freaky", zespół "Cantate" śpiewający piosenki w języku polskim, niemieckim i w gwarze śląskiej. Swój dorobek Gminny Ośrodek Kultury prezentował podczas ogólnopolskich konferencji liderów kultury organizowanych w Zakopanem przez Tarnowską Fundację Kultury, znanych pod nazwą "Polskie Forum Kultury Samorządowej". Gminny Ośrodek Kultury zaprezentował orkiestrę dętą, mażoretki oraz pary taneczne w ubiegłym roku uczestnikom Europejskiego Forum Kultury "Skrawki wspólnego nieba".

Od kilku lat Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim jest partnerem Światowego Forum Mediów Polonijnych. To właśnie z udziałem 15 dziennikarzy polonijnych zorganizowano swego czasu w Gminnym Ośrodku Kultury konferencję multimedialną podczas której placówka zaprezentowała swoje zespoły artystyczne występujące w wielu polskich miastach oraz w Niemczech, Szwajcarii i Bułgarii. Gminny Ośrodek Kultury nie zamierza spocząć na laurach, ciągle poszukuje nowych form działalności. Duża w tym zasługa pracowników ośrodka i kierownictwa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.