Facebook Google+ Twitter

Dobrzyca uczciła pamięć przedwojennego premiera XI Biegiem Mikołajczykowskim

4 czerwca, już po raz 11 odbył się w Dobrzycy Bieg im. Stanisława Mikołajczyka, połączony z wyścigiem kolarskim. Na miejscowym ryneczku stoi obelisk ku czci polityka i ludowca, stąd się wywodzącego.

 / Fot. Mieczysław ŁapaZanim rozpoczęła się uroczysta ceremonia otwarcia tegorocznej imprezy przy obelisku z udziałem gminnych i powiatowych władz samorządowych z PSL oraz mieszkańców, odbyło się uliczne kryterium kolarskie.

O godzinie 12, zapaleniem znicza na obelisku Stanisława Mikołajczyka, apelem olimpijskim oraz wystąpieniem starosty pleszewskiego Michała Karalusa (inicjatora corocznych imprez ku czci polityka i ludowca), rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przyszedł czas na mniej oficjalne działania i rozpoczęcie konkurencji biegowych.  / Fot. Mieczysław Łapa

Młodzież szkolna, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, na każdym dystansie biegowym wykazała niemało determinacji i woli uczciwej walki, mimo że już samo uczestnictwo w tych zawodach stawało się zwycięstwem. Tu nie było przegrywających.  / Fot. Mieczysław ŁapaTym niemniej dyplom, puchar czy inna nagroda wręczana przez organizatora, dała młodym uczestnikom sporo radości.

Ciekawym akcentem kończącym tegoroczny bieg, było chodzenie z kijkami uliczkami wcześniejszego kryterium kolarskiego, z udziałem VIP-ów, i to nie tylko lokalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.