Facebook Google+ Twitter

Dobrzypolitycy.pl - portal o politykach dla polityków

Nowy społecznościowy portal, który w zamyśle miał być sondażem popularności polityków z dnia na dzień staje się polem politycznej bitwy.

Portal www.dobrzypolitycy.pl / Fot. fot.ScreenPortal nazywa się www.dobrzypolitycy.pl. Pojawił się w sieci w połowie stycznia i bardzo szybko zyskał na popularności. Jego redaktorem jest dziennikarz Zbigniew Górniak. Zamierzenia pomysłodawcy są bez wątpienia szczytne o czym przekonuje sam nagłówek tej strony: "Jaką ma przewagę wyborca nad politykiem? W demokracji taką, że może go sobie wymienić. Na lepszego. Ale zanim wymieni, powinien ocenić. A zatem wystawiajmy politykom oceny. Odsiewajmy diamenty z popiołu".

Przeciętny obywatel możne wystawić swojemu politykowi ocenę w sześciostopniowej skali. Pomysł znakomity, jednak jak się okazało bardzo wielu polityków wykorzystuje ten portal, by promować siebie i niszczyć swoich przeciwników politycznych, oczerniając ich w oczach wyborców. To, co miało być głosem narodu, stało się areną, na której zabawiają się głównie ci, którzy mieli być oceniani.

Na pierwszy rzut oka, sama procedura głosowania jest bez zarzutu. Po oddaniu głosu pojawia się informacja, że na wybranego przez nas polityka można oddać tylko jeden głos na dobę. Jednak to nie jest do końca prawdą. Okazuje się, że wystarczy tylko połączenie internetowe ze zmiennym IP i troszkę czasu i można się nieźle wypromować, niszcząc przy okazji przeciwników. Rozłączając na sekundę internet i włączając go po chwili można oddawać tyle głosów ile nam się podoba. Przeciętny obywatel może odnieść złudne wrażenie, że portal ten rzeczywiście odsiewa diamenty od popiołu. Jednak jak widać za dużo karatów te odsiane diamenty nie mają.

Miejmy nadzieję, że wkrótce autor, tego w gruncie rzeczy dobrego pomysłu, opracuje lepszy sposób głosowania i zablokuje ten żenujący proceder. Wpłynie to również korzystnie na samych polityków, którzy zajmą się pracą, a nie nieustannym rozłączaniem i włączaniem internetu, głosowaniem na samych siebie i poniżaniem swoich kolegów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

adam kot
  • adam kot
  • 02.08.2011 19:54

j[dyfhofo[efpe[fpf iuerujoergo[ergfp[ poeerrgkpeeke;lfeefl;

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam kot
  • adam kot
  • 02.08.2011 19:54

lkjhchurhdfudujdhdfikerudhjudkdjhfhjujk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie dziękuję za te cenne informacje, które mam nadzieję skłonią autorów tego portalu do ulepszenia tej strony, która w zamyśle była na pewno cenną inicjatywą.Dobrze,że można na niej oceniać polityków-szkoda tylko,że są osoby nieuczciwe, które dbają same o swój polityczny image.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy wejść na stronę miasta Gorlice w woj. małopolskim, by zobaczyć niezwykłą aktywność głosujących.
Odpowiedź na pytanie, kto tak naprawdę jednym wklepuje „6”, a innym „1”, każdy musi znaleźć sam, by nie rzucać podejrzeń na „bohatera” rankingu. Czyż nie skłania jednak do refleksji, a nawet nieprzychylnych podejrzeń zestawieni ilości oddanych głosów na panią minister oświaty, na którą w całej Polsce zagłosowało do tej pory 2079 osób z wynikami osiągniętymi przez przewodniczącą komisji oświaty w liczącym około 25 tysięcy, na którą głosy oddało prawie 7410 mieszkańców.
Osadzony na pierwszej pozycji radny, którego osiągnięcia znane są głównie z jego opowieści zebrał prawie 6685 głosów, w tym samym okresie popularny polityk wysokiego szczebla, przykładowo Grzegorz Schetyna oceniony został przez 3935 Polaków.
(dane z godziny 17.28 w dniu 7.03.09)

„Nasz portal to typowy polski kociołek, w którym smaczne miesza się z niesmacznym, a pożywne z niestrawnym.” pisze redaktor portalu i tu się z nim zgadzam, portal jest niestrawny i to przez nieetyczne działania jego twórców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KILKA WSKAZÓWEK NA TEMAT

JAK OSZUKAĆ WYBORCĘ I WYKREOWAĆ SIĘ NA PORTALU,


1. Niezawodny sposób zabłyśnięcia na liście „dobrych polityków” to zakupienie Neostrady lub podobnie działającego programu internetowego, który poprzez resetowania liveboxa, daje możliwość zmienia IP przez co oddawania dowolną liczby głosów z jednego, komputera.
Koszt operacji ok. 60 złotych.

2. Tańszym sposobem jest zatrudnienie grona przyjaciół i znajomych, tutaj jednak pojawia się problem. Jak skłonić grupę, by do następnych wyborów każdego dnia chciała nam wklepywać „6”, a przyjaciołom z listy „1”?
Koszt operacji, to minimum jedna flaszka w miesiącu na osobę, oczywiście w ramach
wdzięczności, kac wliczony w cenę.

3. Droższą metodą, ale dającą zdecydowane efekty, to zatrudnieni informatyka, który zainstaluje odpowiedni program i uczyni nas liderem listy.
Koszt operacji, minimum 100 złotych, około 50 gdy zatrudnimy młodego zdolnego
hakera, niewątpliwy plus; odpada dług wdzięczności.

4. Ranking podnieść można również sposobem chałupniczym. Recepta jest taka: zakładamy dowolną liczbę skrzynek pocztowych np.kubuspuchatek.wp.pl,
a następnie logujemy się na naszym ulubionym portalu dobrzypolitycy. pl i oddajemy
na siebie kolejny, gratisowy, zgodny z zasadami portalu głos.
Jak założymy 50 skrzynek, oddamy tyleż pozytywnych głosów, możemy oddać tyle
samo głosów negatywnych i radośnie unieść się w górę.
Koszt całej operacji wysoki: jest to praca na cały etat, wynik zależy od naszej
determinacji i ambicji.

5. Szczególnie zdesperowanych, ale leniwych odsyłam do portalu naszaklasa.pl. Może dawni znajomi pomogą.
Koszt niski, bo nawet flaszki stawiać nie trzeba, ale wynik niepewny, mamy jedna
możliwość sprawdzenia powiedzenia „prawdziwych przyjaciół poznajemy w
biedzie”

UWAGA!!!

PORTAL JEST NIEWIARYGODNY,

DAJE MOŻLIWOŚĆ MANIPULOWANIA WYNIKAMI
TEN WPIS Z PORTALU DOBRZYPOLITYCY.PL USUWANO KILKADZIESIĄT RAZY, A AUTORCE BLOKOWANO LOGIN.

STAWIAJMY MU PAŁY!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.