Facebook Google+ Twitter

"Dochodzenie" w warszawskiej Akademii Teatralnej

Przedstawienie osadzone jest w stylistyce lat 20., gangsterskiego wodewilu z wątkiem kryminalnym. Na scenie dochodzi do walki wręcz, wojny na pistolety i rozgrywek słownych...

 / Fot. grafika z plakatu spektaklu "Dochodzenie"W teatrze Collegium Nobilium Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie 7 stycznia odbyła się premiera przedstawienia "Dochodzenie" w wykonaniu studentów IV roku wydziału aktorskiego.


Sztukę wyreżyserowali i napisali scenariusz studenci Adam Biernacki i Bartek Magdziarz. Przedstawienie osadzone jest w stylistyce lat 20., gangsterskiego wodewilu z wątkiem kryminalnym. Luiza (Agata Sasinowska) właścicielka podrzędnego baru, gości w swoim przybytku trzech mężczyzn: Marlowa (Bartek Magdziarz), Spika (Mateusz Ławrynowicz) oraz Gościa, szefa mafii (Jarosław Sacharski). Między mężczyznami i kobietami toczy się gra - przestępcze porachunki kończące się śmiercią poszczególnych postaci.

W tym krótkim (trwającym ok. 40 minut) przedstawieniu dochodzi do walki wręcz, wojny na pistolety i rozgrywek słownych. Monologi i dialogi przeplatane są piosenkami, do których muzykę napisała Urszula Borkowska - pianistka, wykładowczyni Akademii Teatralnej, natomiast słowa w przeważającej części reżyserzy spektaklu.

W sztuce pojawiają sie piosenki - niespodzianki, np.: "Kryminalna miłośc" Justyny Steczkowskiej, czy "Najważniejszy jest styl" ze spektaklu "Złe zachwanie" do słów Andrzeja Strzeleckiego. Spektakl przerywają momenty ciszy i zaciemnienia sceny, by za chwilę widz mógł zobaczyć szóstkę rozkrzyczanych młodych aktorów w czarnych strojach opowiadających o brzydocie życia.
Tytuły utworów "Z domieszką krwi", czy "Narzędzie zbrodni" mówią same za siebie.

Warto zauważyć role: Betty (Izabela Gwizdak) - małej kelnerki, która z zapałem i szeroko otwartymi oczyma wyśpiewuje swój strach oraz pięknej Kitty - damy do towarzystwa uwodzącej postawą nie tylko swojego byłego chłopaka Spika, ale również widownię. Spektakl ma też wspaniałą choreografię autorstwa Anny Małolepszej - skoordynowane ruchy aktorów można porównać z ruchem scenicznym gwiazd musicalu przedstawionego w filmie "Chicago" w reżyserii Roba Marshalla. "Dochodzenie" będzie można oglądać jako jedną ze sztuk dyplomowych studentów IV roku obok "Wiśniowego sadu" oraz "Lokatorów".

Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24, Warszawa "Dochodzenie" Scenariusz i reżyseria: Adam Biernacki i Bartek Magdziarz
Opracowanie muzyczne, aranżacja: Urszula Borkowska
Obsada: Agata Sasinowska, Izabela Gwizdak, Katarzyna Kołeczek, Bartek Magdziarz, Mateusz Ławrynowicz, Jarosław Sacharski
Choreografia i ruch sceniczny: Anna Małolepsza
Kostiumy: Anna Puchalska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.