Facebook Google+ Twitter

Doda, czyli sukces malowany

Drugie miejsce na gali MTV European Music Awards w kategorii Najlepszy Wykonawca Europy, uznanie za jedną z najseksowniejszych gwiazd podczas gali w Berlinie. Dorota Rabczewska znów na fali. Czy naprawdę jest kobietą sukcesu?

Gdzieś w środku jest Doda. / Fot. PAP/DPA/Hubert BoeslTo pierwsze takie wyróżnienie w historii polskiej muzyki. Doda znalazła się w piątce najlepszych wykonawców europejskich, którzy zaproszeni zostali do Berlina. Wcześniej Rabczewska musiała pokonać polskich rywali (m.in. Afromental, Ania Dąbrowska, Ewa Farna), a następne zmierzyć się z 20 wykonawcami z całej Europy. Ta sztuka nigdy dotąd nie udała się Polakom, ale tym razem było inaczej. W finałowym głosowaniu, Doda musiała jednak uznać wyższość tureckiego zespołu MaNga. Drugie miejsce to i tak wielki sukces.

Dodatkowo nasza piosenkarka została uznana za jedną z najseksowniejszych gwiazd, obok takich wykonawczyń jak: Beyonce, Shakira czy Kate Perry. Rabczewska oczywiście szokowała, na "czerwonym dywanie" dla gwiazd, zaprezentowała się w przebraniu na kształt bomby z napisem "sex bomb". Jak widać, zostało to zauważone. Tym razem jednak Doda była skąpo ubrana, choć dziura w ubraniu na plecach, pokazywała sporych rozmiarów tatuaż.

Przypominamy, że nagrody wręczane podczas MTV European Music Awards należą do jednych z najbardziej prestiżowych na świecie. W tym roku nagrodzeni zostali m. in.: Eminem, Beyonce, U2, Placebo, Lady Gaga, Linkin Park czy też Green Day.

Krytykowana często Doda, pokazała, że nasza rodzima muzyka może się liczyć w Europie. Może, bo wierzymy, że ten sukces to dopiero początek. Rabczewska krytykowana za wiele rzeczy, jest jednak kobietą sukcesu. W ostatnich latach trudno znaleźć innego polskiego wykonawcę, który osiągnąłby tak wiele. Piosenkarkę docenił nawet Krzysztof Zanussi, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów. W dodatku artystka w ostatnich latach zdobyła w Polsce właściwie wszystko. Listę jej sukcesów możesz obejrzeć tutaj.

Możemy nie słuchać jej piosenek, nie oglądać programów z jej udziałem, nie czytać artykułów o niej. Jednak możemy się przecież cieszyć z jej sukcesów. Tak samo, jeśli nie lubimy jakiejś dyscypliny sportu, to przecież nie musimy ciągle jej krytykować, skoro odnosimy w niej sukcesy. Jeśli jakiś polityk robi karierę w UE (vide Jerzy Buzek), to nawet jeśli za nim nie przepadamy, powinniśmy się cieszyć z jego sukcesów.

A jeśli chodzi o polską muzykę, to ostatnio Doda i długo, długo nic...

Źródła: doda.net.pl, onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

Doda to kicz i tandeta. Dostała nagrodę? Bo najwyraźniej jest co najmniej tak kiczowata i tandetna jak jej koleżanki z zachodu. Ta nagroda nie oznacza dokładnie niczego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale art znalazł się też na google news w najważniejsze artykuły:) Też daje poczytność:)

Ewo, Alicjo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa :)))
Łukasz czy Doda? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Łukasz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, czy ty wiesz, że ten tekst wkrótce będzie najbardziej czytanym Twoim materiałem w link Wystarczyło dać w tytule słowo Doda i "sukces" murowany - sprawdź... http://www.google.pl/search?q=doda&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.11.2009 10:25

Ok chłam to też rzecz gustu:)Dodam tylko jedno. Wspomniane już Illusion czy Kazik, nigdy nie zagrali koncertu z playbacku, co niestety wśród dzisiejszych "gwiazd pop kultury" jest dość powszechne - i to nazywam chłamem, takich wykonawców "grajkami", a sam fakt oszustwem słuchaczy. Masz rację Łukasz, sa wyjatki, nie zmienia to jednak faktu, że dzisiejsza "muzyka" to wielki biznes, który z artyzmem ma nie wiele wspólnego, a z kasą i owszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takim myślenie mi nie pasuje.
Nie nazywajmy wykonawców grajkami, ich muzyki brzdękaniem. Jakiś szacunek... Ktoś może nazwać dziennikarzy pisakrczykami, którzy myślą tylko o tym, żeby kosztem innych zdobyć uznanie, swoimi pseudotekścikami. I że nie mają pomysłu na siebie, to szukają sensacji. Jest wiele hien, ale są też porządni. Tak jak w muzyce.
I wszystkich tam zaliczasz, bo niby czym Illusion ma się różnić od innych? A Kazik? Dla mnie to nic szczególnego... no ale wiemy, gusta. Tylko, że jak coś nie jest w moim guście, to nie nazywam tego chłamem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie polska muzyka rockowa skończyła się w latach 90tych od tego czasu już nic ciekawego na rynku muzycznym nie powstało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.11.2009 09:55

Czytanie ze zrozumieniem, jesteś w tym naprawdę dobry:) Owszem muzyka alternatywna nie istnieje, mam wrażenie, że grajkowie określający tym mianem swoje "brzdękanie" po prostu nie mają pomysłu na siebie (oczywiście jest kilka wyjątków). Podsumowując zacytuje słowa~Kazika Staszewskiego : "nie róbcie k.... z muzyki"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiczowaci ludzie? A cóż to za termin?
Tak, można coś uważać za kicz, bez względu na głosującą grupę, która z kolei stanowi jakąś większość. Ale ja przecież nie odmawiam prawa MTV do organizacji konkursów, ani ludziom, którzy chcą się w to bawić. Sam zachowuję prawo do własnego zdania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.