Facebook Google+ Twitter

Doda jak Lady Gaga, Farna jak Evanescence. "Guardian" ocenia polską muzykę

Dziennikarz brytyjskiej gazety "Guardian", Andrew Khan, posłuchał polskiej muzyki rozrywkowej i ocenił: Doda to polski odpowiednik Lady Gagi, a Ewa Farna Evanescence.

"Guardian" napisał, że polski jazz i muzyka poważna cieszą się na świecie sporym zainteresowaniem, jednak z muzyką rozrywkową jest już większy problem. Jedynym wyjątkiem jest grupa Blog 27, której płyta "LOL" całkiem nieźle sprzedawała się w Japonii. Nie znaczy to jednak, że polski rynek muzyczny nie ma nic do zaoferowania.

Polska muzyka to wachlarz gatunków: od dancehalla po retro soul. Największą szansę na zaistnienie na rynku międzynarodowym ma... Doda. Ale bynajmniej nie jest to zasługa jej muzyki, która, jak twierdzi dziennikarz, wciąż wymaga pracy. Szansę upatruje w jej angielskich tekstach i prowokacyjnym wizerunku. Została ona także porównana do Lady Gagi.

Pochwalona została również Ewa Farna. Tak jak Doda, została zakwalifikowana przez dziennikarza do tych gwiazd, które mają szansę na międzynarodową karierę. Jej piosenki przypominają bowiem dokonania zespołu Evanescence.

Nasza muzyka została pochwalona za to, że duży wpływ na główny nurt ma tu muzyka alternatywna. Do najlepszych artystów niezależnych zaliczył m.in. Katarzynę Nosowską, Izę Lach, Monikę Brodkę. Ta ostatnia skutecznie obala mit, jakoby w talent shows typu "Idol" czy "X Factor" lansuje się tylko kiepską muzykę pop.

W zestawieniu brak wokalistów. Jest to jednak trend dominujący w muzyce na całym świecie. Khan twierdzi także, że przez masowe migracje do Wielkiej Brytanii, dostęp do polskiej muzyki jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

trol
  • trol
  • 19.01.2012 17:27

IZA LACH NAJLEPSZA !! <3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.