Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6681 miejsce

Doda odpowie za "naprutych winem i palących jakieś zioła"?

16 stycznia zapadnie wyrok w sprawie Doroty "Dody" Rabczewskiej, którą prokuratura Warszawa-Mokotów oskarżyła o obrazę uczuć religijnych.

Dorota "Doda'" Rabczewska znów szokuje. Czy kolejny raz jej się upiecze? / Fot. Kubast12/CC BY-SA 3.0 / WikipediaArtystka w 2009 r. podczas jednego z wywiadów prasowych, określiła autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Za te słowa prokuratura żąda kary grzywny w wysokości 10 tys. zł.

Do końca 2011r. oskarżycielem posiłkowym w sprawie był szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, Ryszard Nowak. Tuż przed nowym rokiem wycofał się z pełnienia tej funkcji, jednak nadal w rozumieniu prokuratury pozostaje "pokrzywdzonym" - podaje Wprost24.pl.

"Nie można przestać być poszkodowanym" - mówi prokurator Agata Kucharska, która jednocześnie stwierdziła, że Dorota Rabczewska nie może bronić się prawem do wolności słowa. Zdaniem prokuratury wypowiedź piosenkarki miała charakter prowokacji, a nie "kreacji artystycznej". Dla oskarżycieli takie rozróżnienie to podstawa do postawienia zarzutów.

Doda nie przyznaje się i nie czuje się w jakikolwiek sposób winna. "Mam młodych fanów, więc staram się mówić w tonie wesołym i dziwi mnie taka poważna interpretacja moich słów" - powiedziała artystka.

Jej prawnik, mec. Doniecki stwierdza, że jego "klientka nie chciała znieważyć Biblii, co przyznał w końcu pan Nowak". Na wyrok sądu trzeba poczekać do 16 stycznia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

W tej sprawie tylko Świadkowie Jehowy mogliby mieć coś do powiedzenia,bo tylko oni w 100% trzymają się prawd biblijnych.Natomiast kościół katolicki(nie poprawiać na duże litery) wykorzystuje niewielkie fragmenty Biblii interpretując je na własne potrzeby(przeanalizowałam porównujac z podręcznikami do religii z rożnych klas), a poza tym to kk powinien być sądzony za znieważenie Biblii,bo nią handluje.A co Jezus powiedział o słowie bożym?-"DARMO DOSTALIŚCIE,DARMO DAWAJCIE". I proszę przeczytać w encyklopedii definicję sekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 11.01.2012 23:09

czy jest paragraf za obrazę książki kucharskiej albo np: poradnika malarza pokojowego?,sędziowie wymyślcie coś,skażcie mnie na stos.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 11.01.2012 21:43

polska to najgłupszy kraj Europy,rządzi tym dziadostwem święta inkwizycja ,polaczki są lata świetlne za zachodem,nawet za murzynami.Doda powiedziała prawdę,nie ma nic mądrego w biblii ,same brednie religijne.Gdybym ja miał biblię palił bym nią w kominku .Dorota! napisz do Fundacji Helsińskiej i złóż skargę do Strasburga oni wiedzą jacy kretyni rządzą tym katolickim prymitywem.Zaorać polskę i obsadzić gandzią .Walę kościół i depczę krzyż .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renata
  • Renata
  • 11.01.2012 21:32

Z Dodą czy takim Nergalem nie procesuje się cały kościół a nadwrażliwi wyznawcy

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 11.01.2012 21:02

Dla mnie sądzenie się z tak kontrowersyjną celebrytką to ujma dla Kościoła . Niech sobie gada i tak jest głupiutka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

... i tym sposobem Dorotka ze swoim "Katharsis" znalazła się w realu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.