Facebook Google+ Twitter

Doda prawomocnie skazana za obrazę uczuć religijnych

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Dorotę "Dodę" Rabczewską na 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoDoda w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" powiedziała, że Biblię "spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła...". Rabczewska znana jest z wulgarnego języka i nieprzemyślanych słów, tym razem mocno przesadziła.

Doniesienie do prokuratury w 2009 r. złożył szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak. Oparł się on na artykule kodeksu karnego, który mówi, że: "kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - podaje serwis Franciszkańska 3.

Czytaj też: Doda skazana za obrazę uczuć. Cimoszewicz: "Wyrok jest absurdalny"


W styczniu Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że Rabczewska obraziła uczucia dwóch osób. Podobne doniesienie do prokuratury złożył także senator PiS Stanisław Kogut.

Doda w toczącym się śledztwie z pełną stanowczością stwierdziła, że "nie miała zamiaru nikogo obrazić".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (104):

Sortuj komentarze:

sławek bartnik
  • sławek bartnik
  • 30.06.2012 11:43

prześladowania przez kościół(=kler) ludzi normalnych tzn.niewierzących-wychodzi na to,że trzeba uważać co się mówi o kościele,o klerze ,wierzeniu,religii,itp-i-co o wiele gorsze-nie wolno mówić źle(a nawet właściwie myśleć źle)
o kościele,żeby nie narazić się na zarzut obrazy uczuć religijnych- i narażam się na taki zarzut nawet mówiąc o inkwizycji,konkwiście,jasenowac,pedofilii kleru,i polowaniach na czarownice;NIEMA PRAWA BYĆ TAKIEGO PARAGRAFU-i należy go z prawa,kodeksu usunąć-jak się to robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bt
  • bt
  • 24.06.2012 10:27

Rabczewska mocno przesadziła. Jest chamska, zarozumiała i bez zasad. Dla katolików Biblia, jest świętością.
Czytałam komentarze. W pełni zgadzam się z wypowiedzią Barbary R.K. Nic dodać , nic ująć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 22.06.2012 01:33

To dobre też jest i jakżesz prawdziwe.

http://www.youtube.com/watch?v=-1bDd-pceF4&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 22.06.2012 01:23

Zapomniałem dodać kilka linków do ciekawych stron:

http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE
http://www.youtube.com/watch?v=Vsber2C616c
http://www.youtube.com/watch?v=DUxqP-vjKL8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_7-7-LtVnIY


Jeszcze pytanie: dlaczego państwa, w których kościołów jest jak na lekarstwo ludziom żyje się lepiej niż w Polsce ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 22.06.2012 01:11

Do EC !!!

Proszę podać choć jeden wiarygodny dowód (oczywiście jest to niemożliwe) , że apostołowie i inni którzy pisali Biblię nie pili wina i nie palili czegoś w rodzaju ziół podczas pisania Bibli !

Tylko proszę nie podawać mi wersetów którejś z waszych świętych ksiąg, które przez wieki zmieniały się wielokrotnie dostosowując do ówczesnych czasów.

I właśnie to jest karygodne, że skazali ją na karę jeśli ona mogłaby mieć rację tylko kto to udowodni ?
Brak dowodów powinien działać w dwie strony ale jak wiemy państwo Polskie jest państwem ociemniałym przez bandę ludzi, którzy mają się ponad innych i nawet ich udowodnione winy za np: molestowanie przechodzą im płazem.

Jeszcze jedno: za pranie ludziom mózgów w kościołach ktoś powinien odpowiedzieć przed sądem .

Na koniec pytanie do czytających księży: czy Wy nie czujecie się oszukiwani widząc jakże różna jest wiedza kościołów (różnych) od współczesnej naukowej wiedzy, z której to wszyscy korzystamy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
EC
  • EC
  • 21.06.2012 18:45

@ Grzegorz Wink

Grzegorz Wink 19.06.2012 17:23
"A jak się sprawdza czy ktoś ma uczucia religijne czy tylko mówi że ma i zostały obrażone?"

EC: Pytanie na poziomie II klasy podstawówki, poproszę, aby moja wnuczka odpowiedziała w wolnej chwili.

Grzegorz Wink 19.06.2012 18:04
(...) "Piszę tu, bo nie podoba mi się, że ktokolwiek może być w tym kraju skazany tylko dlatego, że ktoś tam czuje się dotknięty jego stosunkiem do religii."

EC: Dyskutujesz z sobą, czy z Konstytucją i KK?

Grzegorz Wink 19.06.2012 18:04
"A tak przy okazji - tekst "zapruty winem i palący ziółka" to w ogóle jest nic przy tekstach, które tu na swój temat już czytałem..."

EC: To się porównałeś! Widzę, że skromność nie jest Twoją największą cnotą. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 21.06.2012 18:31

to już któryś z kolei skandaliczny wyrok sądu w polsce......i zawsze skazuje sie ale tylko z powodu jednej religii tj katolickiej nie słyszałem o skazaniu za obraze buddyzmu czy islamu itp swaidzcy to o braku równouprawnienia w świetle prawa..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niebo i Ziemia.
  • Niebo i Ziemia.
  • 21.06.2012 15:49

Zgodnie z wykładnią przedstawioną przez polski sąd Biblię spisali trzeźwi i niepalący mężczyźni. Byli tak bardzo trzeźwi i tak bardzo niepalący, że kobietę uznali za istotę pośledniego gatunku. Nawet zamężna dziewica spędzała przez setki lat sen z powiek świątobliwych oślinionych samców. Nie mogła obarczona grzechem pierworodnym ot tak, po prostu począć i powić syna bożego. No i wynaleźli niepokalane poczęcie. Jeden jedyny taki przypadek w historii Nieba i Ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kpi, bo chce być zabawna
  • Kpi, bo chce być zabawna
  • 21.06.2012 14:52

Doda znów postanowiła zrobić zamieszanie wokół swojej osoby. Wygląda na to, że chciała zakpić z jednego z najważniejszych katolickich świąt, jakim jest Boże Ciało, zamieszczając swoją półnagą fotografię z takim właśnie podpisem. O co chodzi Dodzie? Chciała być zabawna?

Doda od lat opiera swój wizerunek na licznych kontrowersjach i skandalach. Znana jest również z obrażania Katolików. Tym razem najwyraźniej postanowiła zakpić z jednego z najważniejszych katolickich świąt - Bożego Ciała.