Facebook Google+ Twitter

Doda skazana za obrazę uczuć. Cimoszewicz: "Wyrok jest absurdalny"

W poniedziałek, 18 czerwca 2012 roku, Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Dodę winną i skazał ją na 5 tys. zł grzywny "za obrazę uczuć religijnych".

Sonda

Czy Doda powinna zostać skazana?

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoDorota Rabczewska ma niewyparzony język. To wiadomo. Bywa nieobliczalna w reakcjach i odzywkach publicznych. W wywiadzie dla Dziennika.pl powiedziała coś, co uraziło czyjeś uczucia religijne. Za to prokuratura zażądała dla niej kary grzywny w wysokości 10 tys. zł. Sąd okazał się jednak łaskawszy w ocenie szkodliwości czynu, którym było "słowo". Ukarał łagodniej Dorotę "Dodę" Rabczewską. Ukarał za obrazę uczuć religijnych w wywiadzie, w którym użyła stwierdzenia o "naprutych winem i palących jakieś zioła" autorach Biblii.

W poniedziałek, 18 czerwca 2012 roku, Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Dodę za winną i skazał ją na 5 tys. zł grzywny "za obrazę uczuć religijnych". Dorota "Doda" Rabczewska mogła zostać skazana na karę pozbawienia wolności do lat dwóch - czytamy w TVN24.

W wolnej, demokratycznej Polsce, słowo ma wartość i siłę miecza a może i armaty, która jest w stanie nie tylko ranić, lecz i zabić. Tylko, co to są "uczucia religijne?"

Czytaj też: Doda prawomocnie skazana za obrazę uczuć religijnych


Na to pytanie Sąd Okręgowy w Warszawie, nie dał wyraźnego, ani nawet żadnego wyjaśnienia. Dorota Rabczewska jest prawomocnie "skazana na 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

kikuryka
  • kikuryka
  • 23.09.2012 09:47

Będzie kasacja, czy cały wymiar nie/sprawiedliwości w POlandii siedzi już pod kieckami czarnych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 27.06.2012 16:29

Tu nie chodzi o obrazę uczuć czy czegokolwiek to kilku zapomnianych przez Boga i historię aktywistów chce zaakcentować swój nędzny byt. A nie da się tego zrobić stawiając przed sądem N.N. z Głodowej Wólki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
silvio
  • silvio
  • 23.06.2012 10:57

@HALINA CZOPOWNIK Halina jak tam Wink ? Hihihihi ! Bunga bunga ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 22.06.2012 16:18

ta cała nagonka na dode .. to jest z zazdrości w końcu doda i znana i ładna i urocza piosenkarka ze wspaniałą figura... wiele innych chciałoby ja za to utopić... a jak sędzia była kobieta to doda miała przegrane ale dla niej te 5000 to grosze chodzi tylko o praworządność a z tym w polsce bardzo oj bardzo niedobrze!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wątpliwość
  • wątpliwość
  • 22.06.2012 15:13

Czyżby demokracja i wolność wypowiedzi się skończyła? A może trzeba sporządzić listę wszystkich uczuć nie tylko religijnych. Kim naprawdę był Chrystus chyba nie wie nikt. To co wiemy o nim to nasza wyobrażnia. I za wyobraznię być karanym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten wyrok przybliża nas do państw muzułmańskich. Uczucia religijne. Kto to wymyślił? A co z uczuciami niereligijnymi? Czy można kogoś pozwać, bo jego głupota albo brzydota, obraziła uczucia estetyczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 22.06.2012 13:52

tylko wiesz Marku, z pisiorkami to jest tak, ze oni zastrzegaja dla siebie na wylacznosc pewien wzor postaw moralnych. tylko oni sa prawdziwymi katolikami, prawdziwymi patriotami i wszystko wokol nich powinno sie krecic. im wszyscy sa cos winni. innych, co nie naleza do ich systemu wartosci obrazaja, wysmiewaja, a poniewaz w zyciu to nie da sie zawsze zgrywac "bohatera", to ilekroc jakiemus pisiorkowi-obludniczkowi przytafi sie wpadka, to mam z tego przeogromna radosc. Najlepszy byl sp. gosiewski. Zaatakowal kiedys publicznie sowjego kolege z partii Dorna, ze nie placi ten alimentow. Problem w tym, ze jak swierdzila pierwsza zona ggosiewskiego on sam mial duzo grzechow na sumieniu w tym zakresie. marcinkiewicz, czy kogucik, to inni obludnicy z pisu. do ktorcyh nie mam zadnego szacunku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@edgemen Dzisiaj 10:13
A co to przeszkadza w "robieniu swojego"? Ostatnio pan poseł Arkadiusz Mularczyk, który pomówił dwóch sędziów TK zrobił ostatnio "zadymę" i poczuł się bardzo urażony, że inny poseł pomówił SP, o wspieranie kiboli. Podwójna moralność, to standard w polityce.

link

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 22.06.2012 10:13

Mnie w tej sprawie najb. smieszy ze taki posel Kogucik z PISU, ktory potrafi publicznie rowno klnac i obrazac innego sedziego (pilkarskiego) moze pozwac Dode za obraze uczuc religijnych, ktorej slowa w cale nie byly ostre, wrecz delikatne, wywazowne i dowcipne. Ponizj link do super dokumentu pokazujacego prawdziwe oblicze pisiorkow-obludniczkow: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiken
  • kiken
  • 22.06.2012 10:10

A co mógł powiedziec komunista , który nienawiść do koscioła ma w genach?? .Np. po tatusiu , stalinowskim oprawcy .