Facebook Google+ Twitter

Doda zaśpiewa w finale Festiwalu Piosenki Aktorskiej

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-03-10 16:43

Doda, kwintesencja popkultury na szacownej, dobiegającej trzydziestki imprezie? Wrocławski Przegląd Piosenki Aktorskiej udowadnia, że aktorska piosenka wcale nie musi być nudna i sztampowa

Na wieść o występie Dody w koncercie finałowym Przeglądu, w światku teatralnym zawrzało. Cóż, z artystycznych prowokacji zasłynął Witkacy. A przecież to jego wiersze usłyszymy w finale. Poza tym, Doda jest mistrzynią interpretacji. Nie wszystkim musi się podobać jej różowy image, ale trzeba przyznać, że formy artystycznego wyrazu ma w małym palcu.
– Twórczość Witkacego – skandalisty uzasadnia jej obecność – twierdzi Konrad Imiela, dyrektor PPA. – Poza tym, ona po prostu dobrze śpiewa – dodaje.


We Wrocławiu wystartował 28. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Potrwa do przyszłej niedzieli. Przyjedzie Caecilie Norby, dziesięciokrotnie nominowana do Grammy Dunka. Rozeszły się już bilety na koncert Antony & The Johnsons, choć nowojorczyk Antony Hegarty, który śpiewa jak Farinelli, nie jest zbyt znany w Polsce.
Wyrazem otwartości na nowe formy wyrazu jest zaproszenie chóru The Shout, posługującego się nie tylko głosem, ale też... megafonami. A także eklektycznego L.U.C.-a z Kanału Audytywnego, którego twórczość jest zbyt bogata, by ją szufladkować.

Wielbiciele „Amelii” przypomną sobie ten film dzięki obecności Yanna Tiersena. Multiinstrumentalista udowodni, że Francja niekoniecznie musi kojarzyć się z tradycyjną piosenką francuską.
Festiwal otworzy Magda Kumorek piosenkami Krzysztofa Komedy, a gospodarz imprezy – Teatr Muzyczny Capitol, pokaże „Śmierdź w górach”.

Znakomitą tradycją Przeglądu jest Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Tu można usłyszeć wszystko: od nieśmiertelnego „Miasteczka Bełz” po swobodną przeróbkę „Fabryki małp” Lady Pank, którym to utworem wygrał zeszłoroczny PPA Bartosz Porczyk. W tym roku w pierwszym etapie startowało ok. 80 osób.
Gala poświęcona zostanie twórczości niedawno zmarłego Marka Grechuty. Przyjedzie też Żanna Biczewska, megagwiazda lat 70., zwana rosyjską Joan Baez. Żydowskie piosenki w świeżych, klubowych aranżacjach zaprezentuje Nina Stiller. Po raz pierwszy PPA wyjdzie też poza teatralne sceny. W sportowej hali Orbita wystąpi The Stranglers, brytyjska grupa rockowa, na rynku od 33 lat.

Bilety kosztują od 15 do 150 zł. W ramach nurtu off wystąpią młodzi artyści, a wejściówki na ich koncerty kosztują tylko złotówkę. Co prawda bilety na wiele imprez sprzedano albo zarezerwowano, ale warto się o nie dowiadywać w kasach Capitolu, bo ktoś może zrezygnować z rezerwacji. Na pewno nie ma kłopotu z kupieniem biletów na koncert The Stranglers – Orbita ma aż 3 tys. miejsc. •

Małgorzata Matuszewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.