Facebook Google+ Twitter

Doda znowu w sądzie

Ryszard Nowak, szef Komitetu Obrony przed Sektami walczy z Dodą w sądzie. Twierdzi, że piosenkarka obraża uczucia religijne.

Doda / Fot. PAPPo wypowiedziach Dody dla "Dziennika" z sierpnia 2009 r., Ryszard Nowak złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego. Jak twierdzi, gwiazda naruszyła uczucia religijne Chrześcijan i Żydów.

Po wstępnym rozpoznaniu sprawy, prokuratura z warszawskiego Mokotowa, odmówiła wszczęcia postępowania.

Przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami odwołał się jednak od tej decyzji. Teraz Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zbada sprawę ponownie. Powołano nawet biegłego - prof. dr hab. Ewę Wipszycką-Bravo. Ma ona odpowiedzieć na pytanie "czy wypowiedź Doroty Rabczewskiej może godzić bezpośrednio w pozycję i autorytet Pisma Świętego"?

- Jeżeli chodzi o Biblię, to są tam super, zajebiste przykazania, jakieś historie, które budują w dzieciach system wartości, chęć bycia dobrym człowiekiem, natomiast ciężko mi wierzyć w coś, co nie ma przełożenia na rzeczywistość, bo gdzie w tej Biblii są dinozaury? - powiedziała Doda w wywiadzie dla "Dziennika" w sierpniu zeszłego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Co prawda Dody , bardzo delikatnie mówiąc nie cenię, ale: "na szczęście dla niej, i dla mnie oraz tej racjonalnie myślącej części społeczeństwa -- nie stawiamy na rynkach miast Polskich stosów . Pan Ryszard ma świetne predyspozycje na inkwizytatora." A już tak na serio : w Polsce najgwałtowniej i najbezwzględniej potępia się ludzi nie za to, że źle czynią, lecz za to, że inaczej myślą. I to jest chore.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to artysta nie może zostać kryminalistą? Jeżeli doszło do obrazy uczuć religijnych, to to nie będą "duperele" Pani Jadwigo, tylko konkretny paragraf.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast doniesienie do prokuratury na Dodę uważam za chybiony pomysł - dzięki temu osiągnęła cel, czyli zyskała dodatkowy rozgłos.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwintesencją poglądów markiza jest wg mnie poemat "Prawda" http://bb.ph-f.org/przeklady/sade_prawda.pdf i uzupełniająca go nota autora. De Sade przekonuje w niej: "W jakiż sposób moglibyśmy być winni, skoro podlegamy tylko wpływom natury? Według ludzi i będących ich dziełem praw możemy za takich uchodzić, nigdy jednak według natury. Tylko przeciwstawiając się jej moglibyśmy być w jej oczach winni. Jest to jedyna możliwa zbrodnia, od jakiej musimy się powstrzymać". Zapomina jednak, że w naturze nie występuje zbrodnia z lubieżności, którą tak sobie ceni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo trafne pytanie Marty niech będzie również moim pytaniem... Pocieszam się myślą, że mamy w Polsce ludzi, którzy wiedzą gdzie szukać prawdziwych wartości i wiedzą, czym one są.
I cokolwiek by powiedzieć dla mnie Doda artystką nie jest. To za duże słowo dla tego, co ona robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Odsyłam do lektury światowej; jak Markiz De SADE ; )) Na szczęście dla ludzkości oprócz Biblii jest jeszcze parę innych "drogowskazów na życie"!!"
W "Stu dwudziestu dniach Sodomy" de Sade opisuje m.in. kazirodztwo, pedofilię i gwałt - to Pan nazywa "sztuką" i "drogowskazem na życie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odsyłam do lektury światowej; jak Markiz De SADE ; )) Na szczęście dla ludzkości oprócz Biblii jest jeszcze parę innych "drogowskazów na życie"!!

Uważam jak moja poprzedniczka; sądy powinny zajmować się kryminalistami, a nie artystami!!! Jeżeli Polska ma być demokratyczna!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinny chyba obowiazywac jakies kryteria do oceny poczytalnosci takich facetów, którzy cierpia na nieustanny "syndrom naruszonych wartości". Calkiem nowa jednostka chorobowa.
A sądy, zamiast zajmowac się kryminalistami, tracą czas na duperele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.