Facebook Google+ Twitter

Dodatkowe 2,5 miliona złotych na pływalnie w Małopolsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-08 11:26

Na dodatkowe dofinansowanie na budowę basenów mogą liczyć samorządy Miechowa i Proszowic.

Z taką informacją, 5 września, na placu budowy pływalni w Miechowie pojawili się przewodniczący małopolskiej PO, Poseł na Sejm Ireneusz Raś oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Gmina Miechów otrzymała milionową dotację z dodatkowej puli pieniędzy przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na podobną kwotę może liczyć samorząd proszowicki. Budowa basenu miejskiego w Miechowie to inwestycja za blisko 16 mln złotych. Bez zewnętrznego wsparcia lokalne władze nie dałyby sobie rady.

- Dodatkowe środki z totalizatora na województwo małopolskie to największe dofinansowanie w Małopolsce. W trudnym czasie dla pozyskiwania kolejnych środków, bo nie ma co ukrywać, że teraz się bardziej oszczędza, udało się je znaleźć. Miałem informację, iż wpływy z totalizatora będą większe. Udało się zrealizować w tym trudnym czasie plan maksimum. Poprzez Pana Marszałka przekazujemy, tak jak się umówiliśmy milion złotych – mówił poseł Ireneusz Raś.

W sumie Małopolska dostała od ministerstwa 2,5 miliona złotych. Inwestycja w Miechowie będzie gotowa w przyszłym roku. Obecnie jest w stanie surowym i pomyślnie przeszła próbę szczelności. Budowa pływalni w Miechowie znalazła się w programie rozwoju bazy sportowej województwa na lata 2010-2013.

Patryk Gut
Materiał zamieszczony pierwotnie na
małopolanin.pl
P.G.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.