Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29050 miejsce

Dog niemiecki żółty

Dogi niemieckie są z gatunku molosów. Wielkim miłośnikiem tej rasy był kanclerz niemiecki Otto von Bismarck. Gigantyczna postura, a natura "łagodnego baranka". Bardzo przywiązują się do rodziny. Niestety nie żyją długo.

1 z 5 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dog niemiecki żółty. Fot. Beata Traciak
Dog niemiecki żółty. Fot. Beata Traciak


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Dogi niemieckie-były w tym pierwszym filmie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Były dwie wersje filmu. Ale i tak jestem pod wrażeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Marysiu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Saba"miała cięte uszy.Właściwie w "Pustyni i w Puszczy"grały dwa dogi niemieckie.
Niestety jeden z nich nie żyje/poddczas biesiady/próbowano podać do jedzenia truciznę pies wyczuł niebezpieczeństwo i w konsekwencji zjadł zatrute jedzenie-czym uratował życie człowiekowi.To fantastyczne psy..nasz był taki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śliczny piesek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Saba nie była taka "ciapcuaka". Mam na uwadze "W pustyni i puszczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję,bo ten żółtek faktycznie podbija serca dorosłych i dzieci:-)
Trochę histori doga niemieckiego:
"Istnieje kilka twierdzeń na temat powstania rasy dog niemiecki, jest to wciąż kwestia sporna, budząca wiele wątpliwości wśród kynologów.
Dog niemiecki.W jej kształtowaniu się prawdopodobnie największe znaczenie miał pies określany dogiem tybetańskim, pochodzącym z Tybetu jak wskazuje nazwa. Zwierzęta te drogą eksportu rozpoczęły swą wędrówkę w świat - trafiły na Bliski Wschód, a stamtąd do Grecji, gdzie szczególną uwagę poświęcali im Molosowie (od nazwy tego ludu wywiązała się nazwa "molosy" określająca psy dogowate).

Z Grecji psy te trafiły do Rzymu - tam sprawdziły się doskonale przede wszystkim w polowaniach na grubą zwierzynę, taką jak na przykład niedźwiedzie
. Wreszcie na statkach fenicjańskich kupców przedostały się do Afryki i Anglii, skąd rozprzestrzeniły się w Europie Środkowej. Tutaj też zaczęły różnicować się odrębne rasy molosów. Dogi używane były przez Celtów i plemiona germańskie jako psy bojowe, do walk z bykami i polowań.
Dog niemiecki.net - Velasquez (1599-1660) Don Antonio El Ingles Oprócz doga tybetańskiego wpływ na wygląd współczesnych dogów niemieckich miały charty - nadały one ich sylwetce lekkości i szlachetnośc.
Często jednak jako przodków doga uznaje się na bullenbeissery, oraz psy myśliwskie. Według Beckmanna (1895) protoplastami dogów niemieckich były mocne psy, które na początku XVI wieku przybyły na kontynent z Anglii i Irlandii.

Zwraca on uwagę na angielskie pochodzenie słowa dogge (dog). Rasa określana była na początku jako dog ulmeński, dog duński, dog angielski i dzikarz. Po raz pierwszy nazwa dog niemiecki pojawiła się w 1876 roku, natomiast oficjalnie została uznana w 1888 r., a w 1891 r. powstał w Niemczech pierwszy wzorzec rasy.,"

Są bardzo przyjazne,ale masą już w wieku dorosłego wzbudzaja respekt.Chyba nawet nie rozumieją dlaczego podziwiane z czasów szczeniaka nagle w oczach ludzi budzą strach.A to takie ciapcuaki a nie psy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

.. i do tego "łagodny jak baranek" :)) mój bokser kiedyś też wydawał się być taki łagodny, ale okazało się, że jednak przeważa w nim dzika bokserska natura.. teraz wolę mniejsze, rzeczywiście łagodniejsze pieski :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

śliczny piesio:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.