Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10980 miejsce

Dogtrekking - sposób na nudę!

Dogtrekking czyli to samo co zwykły trekking tyle, że z psem. Ciekawe? Ja zainteresowałam się tym dosyć niedawno. Mając psa wcale nie trzeba ograniczać się do dziesięciominutowych spacerów. Oto mój sposób na psią nudę.

 / Fot. enidphotographica.pl

Bo kiedy pies się nudzi


Każdy z nas zapewne zauważył kiedyś znudzonego psa. Na zdjęciu mój znudzony pies. Co zrobić, gdy nasz czworonóg snuje się smętnie po domu?
Najlepszym sposobem jest wzięcie psa na długi spacer. Każdy pewnie od razu ma w głowie pytanie: a gdzie ja znowu pójdę?
Ja znalazłam świetny sposób na psią nudę.
Dogtrekking. Mówi Ci to coś? nie? Za chwilkę wszystko Ci wyjaśnię.

Dogtrekking? A co to takiego?


Dogtrekking to spacery po lesie z mapą i kompasem na dystansie od 25 do 50 kilometrów. Nie obawiaj się o swojego psa. On na pewno da radę przejść taki dystans o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych od lekarza weterynarii.
W Polsce jest organizowanych bardzo wiele imprez odnośnie dogtrekkingu. W woj. Lubelskim impreza ta nosi nazwę "Łapa na szlaku".
Jeszcze się zastanawiasz? To cudowny sport warty uwagi! Nie wymaga wielkich nakładów pieniężnych. Jedyne go musisz mieć to wygodne buty, plecak, żeby zabrać wodę i jedzenie dla siebie i psa, oraz znajomość czytania mapy i korzystania z kompasu.

Jak się przygotować?


Przygotowania nie zajmują wiele czasu. Regularne, dłuższe spacery z psem przygotują i Ciebie i Twojego czworonoga do tej super zabawy. Oczywiście najlepiej, żeby pies był w szelkach. Szlaki leśne są różne. Mogą znajdować się na nich różne przeszkody, a pies w szelkach jest bezpieczniejszy niż pies w obroży czy kolczatce.
 / Fot. enidphotographica.pl

Jeszcze się zastanawiasz?


Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany, czy warto brać udział w takiej imprezie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię na tę stronę internetową: http://www.dogtrekking.com.pl/. Tu znajdziesz wszystkie informacje na temat dogtrekkingu i dowiesz się, czy w Twojej okolicy takie imprezy się odbywają. No na co czekasz? Do dzieła!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fantastyczny pomysł. Idea warta rozpropagowania. Codziennie robię z psem trasę 5 km. Jakieś minimalne przygotowanie już mamy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.