Facebook Google+ Twitter

Dojlidy walczą o byt.

W dniu dzisiejszym, mieszkańcy Białegostoku mogli wziąć udział w dyskusji publicznej nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego części osiedla Dojlidy i Skorupy w Białymstoku.

Mieszkańcy Białegostoku licznie uczestniczyli w dyskusji. / Fot. Mariusz BańkowskiO godzinie 13:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ulicy Słonimskiej 1, odbyła się dyskusja publiczna nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego części osiedla Dojlidy i Skorupy w Białymstoku (rejon ulic: Baranowickiej, Ciołkowskiego i Plażowej).

Dużą rzeszę zainteresowanych stanowili pracownicy firmy "BIAFORM", wiodącego polskiego producenta i dystrybutora sklejki z drewna liściastego i iglastego. Zakład chce, by na jego miejscu został wybudowany kompleks mieszkaniowy, pieniądze z inwestycji miałyby pokryć koszty przeniesienia zakładu w nowe miejsce, jego unowocześnienia i rozbudowy - do tej pory jednak władze nie wydały decyzji w tej sprawie.

Z planem zagospodarowania osiedla nie zgadzają się również jego mieszkańcy. Wielu z nich musiałoby oddać swoje działki pod budowę nowej drogi i kompleksu handlowo-usługowego. Zniknęłaby również unikalna drewniana zabudowa tej części miasta.
Mieszkańcy narzekali głównie na niepewność sytuacji w jakiej przyszło im się znaleźć, a także na nierzetelność organów miasta, jeśli chodzi o informowanie o przebiegu całego procesu. Skromne wzmianki pojawiają się jedynie w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu. Nie są także znane w chwili obecnej warunki ewentualnego wywłaszczenia.

Uwagi do planu można składać do 2.12. br. Po tym terminie, Prezydent miasta ma 21 dni na ustosunkowanie się do każdej z ich.
Jaki los czeka Dojlidy? To okaże się w najbliższej przyszłości. Mieszkańcy zapowiadają, że to nie koniec walki w obronie osiedla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.