Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1535 miejsce

"Dojrzewałam razem z programem" - Aneta Figiel dla w24.pl

Aneta Figiel to zdolna artystka, znana głównie z programu "Jaka to melodia". Współpracowała ze znanymi polskimi artystami, m.in. De Mono, Stanem Borysem, Robertem Janowskim.

 / Fot. Prywatne zasoby artystkiSzukając informacji o Tobie (program „Jaka to melodia”, solowa płyta, występy w chórkach innych gwiazd, itp. ), człowiek stwierdza, że sam jest leniem. Czy w życiu prywatnym jesteś pracusiem i w jaki sposób się to przejawia?

W życiu prywatnym absolutnie nie jestem pracusiem, jakoś zadania domowe fascynują mnie znacznie mniej niż spędzanie czasu przy pianinie na przykład.

Masz kilkuletniego syna. Czy chciałabyś, żeby w przyszłości poszedł w Twoje ślady?

Chciałabym, przede wszystkim, żeby odnalazł w życiu swoją pasję, nieistotne co to będzie. Tymek wychowuje się w muzycznej rodzinie, często spędza czas w teatrze ze swoim tatą, ze mną chodzi na zajęcia do studia, widzi jak nagrywam, więc pewnie siłą rzeczy muzyka będzie mu w życiu towarzyszyć.

Zacznijmy od programu „Jaka to melodia”. Śpiewasz w nim już 10 lat. 19 stycznia w Sali Kongresowej odbył się jubileusz 15 – lecia. Jak Ci się współpracuje z koleżankami i kolegami?

To moje 10 lat w programie bardzo szybko upłynęło. Przy okazji 15 – lecia uświadomiłam sobie,
że dojrzewałam razem z nim. Myślę, że sukces „Melodii”, to że tak długo utrzymuje się na antenie, tkwi w ludziach, których udało się tam zgromadzić. Począwszy od reżysera, kierownika planu, ekipy redakcyjnej, dziewczyn z charakteryzacji, na artystach kończąc, każdy bardzo profesjonalnie wykonuje swoje zadania a przy okazji naprawdę się lubimy.

Czy jest między Wami rywalizacja?

Nie, nie rywalizujemy, no chyba, że czasami o fajne piosenki. Prawie każdy z nas, poza "Melodią" realizuje swoje projekty, każdy ma swoją ścieżkę i idzie własną drogą.

Czy poza programem zawiązały się między Wami bliższe relacje, przyjaźnie? Jeśli tak, to z kim Ty się przyjaźnisz?

Przyjaźnie w miejscu pracy są zazwyczaj trudne, tym bardziej w naszej branży. My z dziewczynami właściwie od początku złapałyśmy wspólny flow, znamy się na wylot i mogę powiedzieć, że naprawdę się przyjaźnimy. Nasza garderoba usłyszała wiele historii przez te 10 lat.

Szukając o Tobie informacji znalazłam dwie sprzeczne. Podobno Twoja solowa płyta miała pojawić się w 2011 roku, jednak nigdzie jej nie znalazłam. Jaka jest prawda? Wydałaś płytę, pracujesz nad nią a może dopiero masz ją w planach?

Płyta została skończona kilka miesięcy temu i faktycznie miała pojawić się na początku roku. Postanowiłam jednak dokonać kilku zmian, więc jeszcze chwilę trzeba będzie na nią zaczekać.

 / Fot. Prywatne zasoby artystkiWystępujesz również w chórkach innych gwiazd. Z kim współpracujesz i jak ta współpraca się układa?

Owszem współpracowałam z wieloma gwiazdami. Najbardziej kolorowo wspominam chłopaków z De Mono. Czas wspomagania innych swoim głosem to była dla mnie duża nauka tym bardziej, że miałam przyjemność pracować z wartościowymi artystami. Ten rozdział jednak uważam już za zamknięty.

Od Walentynek minęło kilka dni, ale jak postrzegasz to święto i od kogo chciałabyś otrzymać jakąś walentynkę?

W ogóle nie przywiązuje uwagi do dat, dni pod wezwaniem imienin itp. i jak śpiewa na nowej płycie Grażyna Łobaszewska "celebruję każdy dzień".

O czym marzysz muzycznie?

Mam mnóstwo muzycznych marzeń, jedne się realizują, inne z czasem modyfikują. Takim zdecydowanie największym i niezmiennym jest zebranie własnej publiczności. Ludzi, których moja muzyka inspirowałaby, dawałaby im siłę, przyjemność, radość i cały wachlarz innych emocji. Taki rodzaj wymiany energii. Poza tym mogłabym wymienić całą listę tego, co kwitnie w mojej głowie.

Jakie masz plany na 2013 rok?

Rozwijać się, pisać nowe piosenki, grać koncerty, nauczyć się chwytów barowych na gitarze, zdrowo się odżywiać, pokonać lęk wysokości i raz jeszcze rozwijać się.

Czy chciałabyś coś przekazać osobom czytającym ten wywiad?

Chciałabym życzyć Wam żebyście znaleźli swoją prawdę i dbali o nią. W dzisiejszych czasach bycie sobą to ogromne wyzwanie i tego właśnie Wam życzę.

Dziękuję za rozmowę

Dziękuję równieżWraz z przemiłą artystką pragnę zaprosić wszystkich serdecznie na jej oficjalny fanpage na facebook'u http://www.facebook.com/anetafigielOFC

(Rozmawiała Alicja Szoplik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.