Facebook Google+ Twitter

Dokąd prowadzi nas ta wojna? Wybory samorządowe 2010

Dokąd więc prowadzi nas obecny czas? Do urn wyborczych gdzie o niczym już nie decydujemy , bo decyzje zostały nam narzucone czyjąś wolą. A my o tym nie wiemy…

Dźwięczy mi jeszcze w głowie inne, podobne pytanie, które zadał mi jeden spotkany przypadkowo mieszkaniec Chocianowa i właśnie na tym pytaniu wypada się skupić, oraz w miarę możliwości spróbować odpowiedzieć.

Dokąd jesteśmy prowadzeni?

Wydaje się ,że odpowiedź na to pytanie powinna być prosta. Jednak gdy bliżej przyjrzymy się tematowi sprawa wydaje się dość skomplikowana. Bo z wielu właśnie spraw składa się nasza codzienność,spraw nie do końca zrozumiałych.

Świat w którym przyszło nam egzystować jest tak naprawdę przedstawieniem woli nielicznych, a gdy zwykli obywatele którzy zazwyczaj są w większej nacji zaczynają protestować czy kwestionować poczynania i decyzje władzy to natrafiają na mur i sprawną manipulację polityków.
W takim razie próby stworzenia raju na ziemi musimy odłożyć na półkę z marzeniami których nie da się zrealizować – te zresztą głosi również wszechobecna propaganda.

U nas nigdzie się już nie idzie, tylko dostosowuje do czegoś co jawi się panującym porządkiem. Musimy jednak zauważyć ,że są to tylko inne słowa, które skrywają tą samą zasadę – traktowania świata jak ogródka. Zasadę przypisującą jednej stronie prawdę a tym samym prawo do sądzenia i opiniowania. Niestety wartości pewnej grupy jako obiektywne nie są obiektywne dla drugiej grupy. A niestety styl życia człowieka zależy od grupy do której przynależy.

Rozpad państwa socjalistycznego nie spowodował – jak wielu oczekiwało – powstania państwa nowoczesnego, a jedynie jego reinkarnację w lepszym ciele.

Unia Europejska daje zielone światło barbarzyńcom, z troską patrząc na ich niemowlęce kroki ku lepszemu światu. Za to ukochane przez „wszystkich” Stany Zjednoczone niszczą wszystko co stanie im na drodze lub przy pomocy uniwersalnych metod zrzucają na nas dżumę w postaci ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego. Jak to określiła pewna mądra istota : nazizm nie umarł , po prostu stał się bardziej subtelniejszy.

Kiedy rozglądam się wokoło, to widzę tylko kolejne rodzące się fortuny krajów które w humanitarny oczywiście sposób wykorzystują państwo Chiny do swoich celów. Nie zastanawiając się nad tym, że każda rzecz wyprodukowana rękoma chińskiego robotnika okupiona jest bólem głodu i cierpieniem.

Dzisiaj prawa człowieka są tylko pustym sloganem, bo rolę przywódcy moralnego przejął biznes i indywidualne interesy bogacących się jednostek.

Wszystko zależne jest od czegoś lub kogoś. Media zależne od ekipy rządzącej lub kapitału, wytaczają ściśle kierunki naszego myślenia i traktują informacje jako towar. Nieliczni którym jeszcze się chce i tworzą jakąś niezależność, prędzej czy później i tak skierują na te samy tory.

Uważam, że człowiek myślący zamienił się w człowieka bezgranicznie wierzącego i zaślepionego któremu można wmówić każdą rzecz aby poddany takiej sugestii wtłoczonej mu do głowy uważał każdą bzdurę za świętą i prawdziwą. Takimi ludźmi bardzo łatwo manipulować i osiągać przy tym zamierzony cel.

Dokąd więc prowadzi nas obecny czas? Do urn wyborczych gdzie o niczym już nie decydujemy , bo decyzje zostały nam narzucone czyjąś wolą. A my o tym nie wiemy…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.