Facebook Google+ Twitter

Dokąd zmierza kapitalizm? 23 maja debata w Warszawie

23 maja w Warszawie trzecia debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm?" - ogólnopolskiego cyklu dyskusji o gospodarce, polityce i kondycji demokracji.

plakat warszawskiej debaty, źródło: dokadzmierzakapitalizm.eu / Fot. Sławek PotapowiczJuż po raz trzeci w tym roku odbędzie się cykliczna debata polityczna "Dokąd zmierza kapitalizm". Projekt jest próbą odpowiedzi na pytanie o kondycję kapitalizmu, w sytuacji, gdy ze wszystkich stron płyną głosy albo o jego końcu albo o konieczności korekty. Do dyskusji zapraszono polityków różnych szczebli (od samorządowców do parlamentarzystów) i pokoleń, naukowców (ekonomistów, socjologów, filozofów) i mieszkańców miast w których gości debata.

Temat jest elektryzujący, ponieważ porusza te kwestie, które dotykają każdego z nas: podatki, bezpieczeństwo ekonomiczne i socjalne, jakość życia, uzależnienie od banków, kwestie środowiskowe, prawa człowieka, kondycje demokracji.

Twórcy projektu zamierzają zjeździć całą Polskę, a także stopniowo poszerzać spektrum panelistów. W Warszawie udział potwierdzili Małgorzata Prokop - szefowa biura prasowego Ruchu Palikota, Dariusz Szwed, ekonomista i były przewodniczący Partii Zieloni 2004, Marek Nowakowski - szef Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej i lider mazowieckiego Stronnictwa Demokratycznego, Andrzej Potocki - niegdyś rzecznik Unii Wolności i wieloletni poseł, lewicowa polityczka młodego pokolenia - Anna Maria-Żukowska z SLD, a także ekonomistka feministyczna, dr Ewa Rumińska-Zimny z SGH.

Dobrą tradycją debat jest zasada, że 1/3 czasu wypowiedzi należy do publiczności.

Jeśli chcecie się przekonać "dokąd zmierza kapitalizm" wpadajcie na Chmielną 9, 23 maja (środa) o godzinie 18.

Strona projektu dokadzmierzakapitalizm.eu i Wydarzenie na facebooku

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

john
  • john
  • 19.05.2012 23:45

jak dokąd? skończy marnie.. wpierw niszcząc wszystko do okoła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z czegoś żyć trzeba. Zawsze podziwiam teoretyków biznesu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyszłość kapitalizmu wydaje się w miarę jasna. W pierwszej kolejności upadek maszynki inwestycyjnej opartej na rozdętej do astronomicznych wprost rozmiarów emisji kredytowej (sprawczyni gigantycznego zadłużenia publicznego i prywatnego). To już właściwie jest przeszłość. Ostatnie tryby tej maszynki właśnie przestają pracować. W drugiej kolejności upadek globalizmu. Koszty społeczne (masowe i trwałe bezrobocie, którego skutków nie będzie już jak łagodzić zasiłkami) importu niemal wszystkiego z Chin oraz Indii itp. krajów będą zbyt wysokie. Chiny kontynentalne zamkną się razem z Tajwanem na własnym podwórku i będą zmuszone wreszcie zacząć godziwie płacić swoim obywatelom. Powstaną ugrupowania regionalne, dość mocno zamknięte na import towarów powszechnego spożycia i użytkowania spoza własnych granic. To już powoli się zaczyna, ale klasa polityczna większości państw zachodnich w ogóle nic z tego nie rozumie, wskutek czego coraz mniej brakuje do ogromnego przegrupowania warstw rządzących, że to tak grzecznie określę. Dalsze przemiany będą dotyczyły odejścia od pieniądza papierowego pokrytego tylko zaufaniem do jego twórców i stojących za nim gospodarek narodowych pieniądzem opartym na zabepieczeniu kruszcowym. Ogólnie nastąpi zmiana w kierunku uwiądu przewagi tzw. rynków finansowych na rzecz produkcji i posiadaczy środków do niej. Wydaje się, że tyle można przewidzieć względnie już zaobserwować zdjąwszy neoliberalne okulary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 18.05.2012 21:05

na razie w Polsce panuje feudalizm ,gdzie polaczkom do zachodu,najbardziej prymitywny kraj Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 18.05.2012 20:55

Syzyfowe zajęcie,podobnie eksperci analizowali socjalizm.I co ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.