Facebook Google+ Twitter

Dokąd zmierza kapitalizm? Debata w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-16 17:03

W krakowskim Barze Literki spotkają się dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Andrzej Potocki - wieloletni poseł i dr Adam Ostolski - socjolog i Dariusz Szwed - założyciel Zielonego Instytutu.

"W ostatnich latach kapitalizm nie ma dobrej prasy. Choć w tradycyjnym dyskursie gospodarka wolnorynkowa cały czas kojarzy się z przedsiębiorczością, zaradnością, półkami pełnymi wszelkiego rodzaju produktów, to coraz częściej słychać też głosy krytyczne. Wszechwładność korporacji, wyzysk, ubóstwo, wzrost nierówności społecznych, brak kontroli nad sektorem finansowym, niepewność jutra - te czynniki sprawiają, że coraz częściej słychać głosy wzywające do korekty kapitalizmu.

Jak dokonać ucywilizowania gospodarki wolnorynkowej, nie rezygnując z jej osiągnięć? Do czego prowadzi utożsamianie rozwoju ze wzrostem gospodarczym? Jakie są koszty postępu? Jaka jest geneza rozwoju nowych nurtów w ekonomii: feministycznej ekonomii, ekonomii rozwoju oraz tak zwanej zielonej ekonomii? Jakie wątki one podejmują? Nad tym będą zastanawiać się nasi paneliści:

Dr Adam Ostolski, socjolog, Krytyka Polityczna, Przekrój
Andrzej Potocki - filozof, poseł w latach 91-2001,
Dariusz Szwed, ekonomista, Zielony Instytut
dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka, Uniwersytet Jagielloński"
- czytamy w zapowiedzi debaty. Dyskusja rozpocznie się o godzinie 19 we wtorek 17 kwietnia w krakowskim Barze Literki (ul. Berka Joselewicza 26).

Debata jest wspólnym przedsięwzięciem instytucji: Zieloni 2004, Stronnictwo Demokratyczne, Zielony Instytut, Zielone Wiadomości, Fundacja Samorządność i Demokracja, Fundacja "Demokratyczna", Zielone Miasto, Stowarzyszenie "Ostra Zieleń".

Znajdź nas na Google+

bkolm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.04.2012 11:46

kapitalizm zdąża do samozagłady,pomimo 25 lat w RPA popieram socjalizm gdyż POlska jest krajem feudalnym,rządzonym przez bandę skorumpowanych chłoporobotników.W większości polski manager to prostak który zza imadła dostał się do biura,gdzie polaczkom do kultury kadry kierowniczej w Anglii czy Austrii,POlska jest 100 lat za murzynami.Druga banda to kler który żeruje na zacofanym narodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.