Facebook Google+ Twitter

Dokąd zmierza kapitalizm? Debata w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-16 17:03

W krakowskim Barze Literki spotkają się dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Andrzej Potocki - wieloletni poseł i dr Adam Ostolski - socjolog i Dariusz Szwed - założyciel Zielonego Instytutu.

"W ostatnich latach kapitalizm nie ma dobrej prasy. Choć w tradycyjnym dyskursie gospodarka wolnorynkowa cały czas kojarzy się z przedsiębiorczością, zaradnością, półkami pełnymi wszelkiego rodzaju produktów, to coraz częściej słychać też głosy krytyczne. Wszechwładność korporacji, wyzysk, ubóstwo, wzrost nierówności społecznych, brak kontroli nad sektorem finansowym, niepewność jutra - te czynniki sprawiają, że coraz częściej słychać głosy wzywające do korekty kapitalizmu.

Jak dokonać ucywilizowania gospodarki wolnorynkowej, nie rezygnując z jej osiągnięć? Do czego prowadzi utożsamianie rozwoju ze wzrostem gospodarczym? Jakie są koszty postępu? Jaka jest geneza rozwoju nowych nurtów w ekonomii: feministycznej ekonomii, ekonomii rozwoju oraz tak zwanej zielonej ekonomii? Jakie wątki one podejmują? Nad tym będą zastanawiać się nasi paneliści:

Dr Adam Ostolski, socjolog, Krytyka Polityczna, Przekrój
Andrzej Potocki - filozof, poseł w latach 91-2001,
Dariusz Szwed, ekonomista, Zielony Instytut
dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka, Uniwersytet Jagielloński"
- czytamy w zapowiedzi debaty. Dyskusja rozpocznie się o godzinie 19 we wtorek 17 kwietnia w krakowskim Barze Literki (ul. Berka Joselewicza 26).

Debata jest wspólnym przedsięwzięciem instytucji: Zieloni 2004, Stronnictwo Demokratyczne, Zielony Instytut, Zielone Wiadomości, Fundacja Samorządność i Demokracja, Fundacja "Demokratyczna", Zielone Miasto, Stowarzyszenie "Ostra Zieleń".

Znajdź nas na Google+

bkolm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.04.2012 11:46

kapitalizm zdąża do samozagłady,pomimo 25 lat w RPA popieram socjalizm gdyż POlska jest krajem feudalnym,rządzonym przez bandę skorumpowanych chłoporobotników.W większości polski manager to prostak który zza imadła dostał się do biura,gdzie polaczkom do kultury kadry kierowniczej w Anglii czy Austrii,POlska jest 100 lat za murzynami.Druga banda to kler który żeruje na zacofanym narodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.