Facebook Google+ Twitter

Doktor G. wygrał z Ziobrą

Były minister sprawiedliwości będzie musiał przeprosić lekarza za swoje słowa o tym, że "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" i wypłacić mu 30 tys. zł.

Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił odwołanie Zbigniewa Ziobry w sprawie przeciwko doktorowi Mirosławowi G. Utrzymał wcześniejszy wyrok sądu I instancji, zwiększając jedynie wysokość zasądzonego kardiochirurgowi zadośćuczynienia z 7 tys. zł do 30 tys. zł.

Zatrzymany w lutym ub. roku przez CBA i podejrzany wówczas m.in. o zabójstwo i korupcję kardiochirurg domagał się od Ziobry przeprosin i 70 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

W wyroku z 25 sierpnia krakowski sąd okręgowy uznał, że Zbigniew Ziobro, mówiąc podczas konferencji prasowej: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie", naruszył cześć lekarza. Ziobro miał opublikować przeprosiny w trzech stacjach telewizyjnych po głównych wydaniach wiadomości oraz zapłacić na rzecz G. 7 tys. zł zadośćuczynienia. Od wyroku odwołały się obie strony. Sąd Apelacyjny uznał dziś, że wyrok jest prawidłowy, utrzymał go w mocy.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.