Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3821 miejsce

Doktor Mengele i jego powojenne eksperymenty...

Argentyński historyk Jorge Camaras wstrząsnął niedawno światem nauki stwierdzając, że eksperymenty "anioła śmierci" przyniosły rezultaty i udało mu się stworzyć czysta rasę aryjską. Ile jest w tym prawdy?

Josef Mengele / Fot. http://www.holocaustresearchproject.org/othercamps/mengele.htmlDr Josef Mengele jest jednym z największych zbrodniarzy XX wieku - na tysiącach więźniów przeprowadzał przerażające, pseudomedyczne eksperymenty, amputował kończyny bez znieczulenia lub próbował zmieniać kolor oczu więźniów, aplikując im oślepiające chemikalia. Najsilniejszych, którzy zdołali przeżyć pierwsze operacje, dobijał zastrzykami trucizny w serce.

Liczba ofiar, które zakończyły życie w męczarniach sięga ponad 7 tysięcy (chociaż to i tak tylko udokumentowane przypadki). Kto wie, ilu ludzi zabił i nie ujął tego w kartotekach... Głównym obiektem badań dr Mengele były bliźnięta - naukowiec poszukiwał przyczyny ich narodzin oraz chciał sprawić, by Niemki miały mnogie potomstwo. Kiedy Rosjanie wkroczyli do Auschwitz, po bestialskim naukowcu nie było śladu. Wszelkie tropy prowadziły do Ameryki Południowej, ale pomimo ogromnej nagrody pieniężnej Mengele nigdy nie został schwytany. Oficjalna data jego zgonu zanotowana jest na 1979 r, umarł bez poczucia winu lub żalu.

Co się z nim działo?

Całkiem nowe światło na losy dr Mengele po ucieczce z Polski rzuca wspomniany wcześniej Jorge Camaras. W swojej książce zatytułowanej "Mengele. Anioł Śmierci" przekonuje, że posiada dowody świadczące o kontynuowaniu eksperymentu i jego finalizacji w późnych latach życia zbrodniarza. Mengele, uciekając, odwiedził takie kraje jak Argentyna, Paragwaj i Brazylia, lecz kluczem do całej zagadki okazuje się małe miasteczko Candido Godoi, które odwiedzał w roku 1960 i gdzie zapadł w pamięci mieszkańców jako wędrowny medyk i doskonały weterynarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Mateusz
 • Mateusz
 • 24.07.2011 16:46

A tak w ogóle to imię bardzo mi pasuje... Może zmienię na Adolf...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
 • Mateusz
 • 24.07.2011 16:44

Poprawka co do upośledzonych dzieci... Nie miało to zabrzmieć aż tak nazistowsko... Jeśli nie ma żadnych szans na normalne życie lepiej zabić niż miałoby się męczyć do jego końca...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
 • Mateusz
 • 24.07.2011 16:39

tomasz_marcin

Oj naiwni są ci ludzie. Dzisiaj nie istnieje coś takiego jak prywatność. A człowiek uznaje że zasługuje na własne prawa tylko dlatego że ktoś je wymyślił i rozpowszechnił. Gdyby człowieka od małego obserwować, trzymać w zamknięciu, krótko... zabrać wszystkie "prawa" uznałby że to normalne i nic by go to nie obchodziło. A sam człowiek z natury jest samolubny i dąży jedynie do zaspokojenia własnych potrzeb i inni go nie obchodzą chyba że ma w tym jakiś interes, nie ma czegoś takiego jak równość. A najbardziej mnie śmieszy ta wymyślona wyższość nad innymi zwierzętami... Na przykładzie ruska który chirurgicznie łączył dwa psy w imię transplantologi, zabił w ten sposób ich kilkadziesiąt i nazwano to przełomem, gdyby w miejsce psów dać ludzkie dzieci nazwano by to skandalem... i pytam się co za różnica czy zabije się kilkadziesiąt dzieci czy kilkadziesiąt psów, to zwierze i to zwierze. A utrzymywanie przy życiu upośledzonych dzieci? Obciążenie społeczne i same problemy, lepiej zaraz po wykryciu problemu go zlikwidować. Może i mam poglądy nazistowskie ale prawda jest taka że jesteśmy zwierzętami tak samo jak małpy, koty, czy ptaki z tą różnicą że WEDŁUG NIEKTÓRYCH IDIOTÓW posiadamy uczucia wyższe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Teri Perez
 • Teri Perez
 • 29.04.2011 23:21

tomasz_marcin-
Chyba na innej planecie żyjemy, bo ja widzę świat w nieco innych barwach.
Dla mnie Twoja wypowiedź to szczyt naiwności i ignorancji wobec tego co się naprawdę wokół nas dzieje- np. nagminny brak respektowania praw każdego człowieka. Polecam Ci odrobinę więcej realizmu i otwartości na autentyczne wydarzenia ze świata, a nie zamykanie się w swoim utopijnym światku. Pozdrawiam.

Agacinska A-
Proszę, naucz się czytać ze zrozumieniem.


Artykuł krótki, zwięzły i na temat. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Agacinska A
 • Agacinska A
 • 27.11.2010 23:28

powojenne?
raczej w czasie wojny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomasz_marcin
 • tomasz_marcin
 • 17.10.2010 16:06

To ludzie ludziom zgotowali ten los ... i choć zabrzmi to socjalistycznie - to jednak jakaś równość społeczna jest potrzebna, bo być może równość prawna jaka jest nam zagwarantowana jest niewystarczająca żeby być człowiekiem i szanować na równi drugiego człowieka, żeby żyć w świecie równych szans.


Tak oczywiście jest to straszne, nikt nikomu nie może odbierać, wolności, prywatności, zdrowia w żaden sposób, całe szczęście że żyjemy dziś w czasach w których respektowane i szanowane są prawa człowieka, nie eksperymentuje się na ludziach wbrew ich woli, a wręcz chroni się ich prywatność, zastrzega dane osobowe. Z dzisiejszego pt widzenia trudno wyobrazić sobie żeby ktoś wbrew naszej woli eksperymentował w ten sposób, a wręcz w jakikolwiek sposób, mamy zagwarantowane prawo do wolności, chroniona jest prywatność, nikt nie może celowo zmieniać biegu naszego życia, jak i wprowadzać jakiejkolwiek formy niewolnictwa. Jak musieli czuć się Ci ludzie, pozbawieni intymności, prywatności, gdy musieli cierpieć, gdy nie mogli nigdzie się odwołać ponieważ system skradł im prawo do zachowania godności, tresowane szczurki doświadczalne pozbawione praw, które w imię teoretycznie wyższej wartości przechodziły piekło. Nie możemy oceniać całego Narodu Niemieckiego w żadnym wypadku ponieważ prowadzi to do stosowania odpowiedzialności zbiorowej w ocenie, a nie jeden Niemiec w tych czasach potrafił kochać a nie nienawidzieć, jednak musimy pamiętać że nie wymyślili tego prości ludzie, tylko osoby z wykształceniem uniwersyteckim, które dysponowały ogromną wiedzą z zakresu nauk o ludziach, a korzenie ich można było znaleźć w szanowanych katolickich szkołach, i dbać o to żeby historia taka się nie powtórzyła, żeby nikt z uwagi na to że stoi wyżej na drabinie społecznej, nie uważał że jest lepszy i że on ma prawo, żeby już nikomu nie wydawało się że przysyła go bóg, i że jest w jakiś tam sposób uprawniony do wykonywania działań które są nieetyczne, niszczą życie ludzkie i łamią podstawowe prawa, jakimi są prawa człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli juz deja vu, to z amerykańskiej strony bo z niej czerpałem wiadomosci, część również ze źródeł niemieckich oraz wikipedii ; )
A artykuł na onecie jest wersją przetłumaczoną z independenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wydaje mi się, że mam lekko deja vu tylko nie wiem czy z onet.pl czy gazeta.pl...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja polecam książkę "Mengele. Polowanie na anioła śmierci".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, no, ciekawych rzeczy tutaj można się dowiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.