Facebook Google+ Twitter

Doktryna Bidena jako twórcze rozwinięcie doktryny Breżniewa

Amerykański wiceprezydent Józek Biden przyznał publicznie, że Jankesi zmusili Unię Europejską do nałożenia sankcji na Rosję. W międzyczasie jego syn został niehonorowo zwolniony z wojska pod zarzutem narkomanii. Cóż za kontrapunkt!

Nienaturalny zgon Juliusza Cezara Germanika - genialnego wodza rzymskiego, któremu zawidził sławy cesarz Tyberiusz uświadomił Rzymianom ciążącą nad nimi tyranię. / Fot. Nicolas PoussinDoktryna Breżniewa określiła rolę państw satelickich Związku Radzieckiego w Europie Wschodniej jako krajów o ograniczonej suwerenności. To jednak nie wszystko, jako że w praktyce on sam i jego następcy stosowali również inną, niejawną superdoktrynę Breżniewa, zakładającą że państwa Trzeciego Świata powinny padać łupem radzieckiego komunizmu. W myśl tego nastąpiły bezpośrednie i pośrednie radzieckie zbrojne interwencje w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Breżniew i jego towarzysze partyjni byli niezwykle głęboko przekonani, że narzucanie innym narodom komunistycznych porządków, wysyłając je przy tym, jeśli tak będzie trzeba, całymi milionami na tamten świat, jest najlepszą rzeczą jaką można się zająć na tym świecie. Trwało to tak długo aż strona przeciwna poczuła się zagrożona na półkuli zachodniej oraz w Europie Zachodniej i zgodnie z elementarną logiką uznała, że musi podjąć ostre środki zaradcze.

Równie elementarna logika wskazuje, że pani kanclerz federalna i inni przywódcy państw członkowskich UE powinni obecnie przeciwstawić się temu powracającemu szaleństwu, jak się na to kiedyś odważył Ceasescu w przypadku wkroczenia wojsk Układu Warszawskiego do Czechosłowacji. To niezwykle śmiałe posunięcie, wykonane w chwili narodzin doktryny Breżniewa zostało powitane z radością przez jego rodaków w Rumunii i zapewniło mu na długo popularność. Jednak nic podobnego nie nastąpiło, jako że podsłuchiwanie wszystkich swoich sojuszników dniem i nocą wydaje się jeszcze skuteczniejszym środkiem ich kontroli niż regularne, krwawe interwencje zbrojne na ich terytorium.

Biden przyznaje się do współautorstwa doktryny Breżniewa, a jego syn do usidlenia przez narkotyki„Postanowiliśmy uzmysłowić Putinowi, że musi wybierać: Niech pan szanuje suwerenność Ukrainy albo będzie pan musiał zmagać się z coraz większymi konsekwencjami. Dzięki temu byliśmy w stanie nakłonić duże i wysoko rozwinięte państwa do wywarcia nacisku na Rosję przy pomocy instrumentów finansowych. Prawda jest taka, że żadne z nich nie miało na to ochoty. Jednak kierownicza rola Ameryki oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych, który nie przestawał nalegać sprawiła, że UE musiała przyznać, że jej postawa nie była właściwa.”


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przed chwilą opublikowałem ten felieton we własnym tłumaczeniu na angielski:

http://www.news4press.com/Meldung_854756.html

Odnośnie poglądów pana Robertsa... No cóż, przynajmniej na pozór wszystko się zgadza, ale moim skromnym zdaniem biada Putinowi i Rosji gdyby włodarz Kremla zaczął się bezkrytycznie kierować wskazówkami tego pana. Ogólnie rzezc biorąc gubi go zbytni radykalizm, a także brak znajomości procesów historycznych, przynajmniej tych zapoczątkowanych w XX wieku, a każdy z nich trwa nadal. W gruncie rzeczy to samo zastrzeżenie mam do myśli Michaiła Chazina.

Natomiast ja jeszcze cały czas zastanawiam się nad tym, w co naprawdę gra Obama i rpzychodzi mi do głowy film seryjny Czas honoru, seria III.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem do poglądów Robertsa, jak do poglądów każdego, trzeba podchodzić z dystansem. I sprawdzać każdą tezę. Facet ma według mnie wiele racji, ale też potrafi się mylić.
Na przykład jego niezrozumienie "biernej", według niego, postawy krajów BRICS.
Jak "rasowy Jankes", według mnie nie rozumie dalekowschodniej "cierpliwości" i tego, że na niektóre procesy potrzeba po prostu czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspominał o niej również Paul Craig Roberts. Jednak z różnych względów postanowiłem nie grzebać jeszcze tak głęboko na tym portalu. Na razie piszę o tym co wszyscy sami są w stanie dostrzec jeśli tylko ktoś nie jest porażony rusofobią, zero-jedynkowym antykomunizmem i wynikającą z nich "wiarą ukrainną".

Przygotowuję jednak powoli znacznie poważniejszy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W istocie w USA cały czas obowiązuje "doktryna Wolfowitza":

en.wikipedia.org/wiki/Wolfowitz_Doctrine#CITEREFTyl er1992

Która nigdy miała nie ujrzeć światła dziennego, ale "wyciekła" i została ujawniona w "The New York Times" :

nytimes.com/1992/03/08/world/us-strategy-plan-calls-for-insuring-no -rivals-develop.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą opublikowałem ten felieton w autorskim tłumaczeniu na niemiecki:

http://www.news4press.com/Meldung_854733.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.