Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22388 miejsce

Doku Umarow prawdopodobnie nie żyje. Informację potwierdzają islamistyczne media

Doku Umarow, wróg numer jeden Władimira Putina prawdopodobnie nie żyje. Przywódca kaukaskich mudżahedinów miał zostać zabity przez rosyjskie służy specjalne.

 / Fot. Kavkaz CenterInformacje o śmierci Umarowa pojawiały się już kilkakrotnie i za każdym razem okazywały się fałszywe. Tym razem potwierdzają je serwisy internetowe powiązane z islamskimi ekstremistami - podaje TVN24.

Plotka o śmierci Doku Umarowa pojawiła się w tym tym tygodniu. Jej źródłem był obsadzony przez Kreml prezydent Czeczenii, Ramzat Kadyrow. Eksperci podchodzili jednak do tych informacji z rezerwą.

Dziś rano pojawiło się w sieci oświadczeni Globalnego Islamskiego Frontu Medialnego, organizacji powiązanej z islamskimi terrorystami. Przekazała ona komunikat następującej treści: "Doku Umarow, Emir Emiratu Kaukaskiego, dzielny mudżahedin, Lew Czeczenii, został męczennikiem w wyniku operacji rosyjskich służb specjalnych".

Rosjanie nie potwierdzają tych doniesień, ale jeżeli okażą się prawdziwe będzie to duży sukces Putina przed igrzyskami w Soczi. Umarow ma odpowiadać za zamachy w rosyjskich miastach zalecał też ataki i dążenie do dezorganizacji zimowej imprezy sportowej.

Doku Umarow został generałem po pierwszej wojnie czeczeńskiej. W 2005 r. został wiceprezydentem, a w 2006 r. prezydentem Republiki Iczkerii. Swoim zastępcą mianował Szamila Basajewa. W październiku 2007 r. proklamował powstanie Emiratu Kaukaskiego. W 2010 r. przyznał się do zamachów w Moskwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.