Facebook Google+ Twitter

Doku Umarow prawdopodobnie nie żyje. Informację potwierdzają islamistyczne media

Doku Umarow, wróg numer jeden Władimira Putina prawdopodobnie nie żyje. Przywódca kaukaskich mudżahedinów miał zostać zabity przez rosyjskie służy specjalne.

 / Fot. Kavkaz CenterInformacje o śmierci Umarowa pojawiały się już kilkakrotnie i za każdym razem okazywały się fałszywe. Tym razem potwierdzają je serwisy internetowe powiązane z islamskimi ekstremistami - podaje TVN24.

Plotka o śmierci Doku Umarowa pojawiła się w tym tym tygodniu. Jej źródłem był obsadzony przez Kreml prezydent Czeczenii, Ramzat Kadyrow. Eksperci podchodzili jednak do tych informacji z rezerwą.

Dziś rano pojawiło się w sieci oświadczeni Globalnego Islamskiego Frontu Medialnego, organizacji powiązanej z islamskimi terrorystami. Przekazała ona komunikat następującej treści: "Doku Umarow, Emir Emiratu Kaukaskiego, dzielny mudżahedin, Lew Czeczenii, został męczennikiem w wyniku operacji rosyjskich służb specjalnych".

Rosjanie nie potwierdzają tych doniesień, ale jeżeli okażą się prawdziwe będzie to duży sukces Putina przed igrzyskami w Soczi. Umarow ma odpowiadać za zamachy w rosyjskich miastach zalecał też ataki i dążenie do dezorganizacji zimowej imprezy sportowej.

Doku Umarow został generałem po pierwszej wojnie czeczeńskiej. W 2005 r. został wiceprezydentem, a w 2006 r. prezydentem Republiki Iczkerii. Swoim zastępcą mianował Szamila Basajewa. W październiku 2007 r. proklamował powstanie Emiratu Kaukaskiego. W 2010 r. przyznał się do zamachów w Moskwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.