Facebook Google+ Twitter

Dokument na 5 w kinie Świt

„Dokument na 5” to cykl pokazów współczesnych polskich filmów dokumentalnych, dotykających najważniejszych problemów współczesności połączony ze spotkaniami z twórcami filmów i dyskusją z udziałem widzów.

 / Fot. Paweł Sky„Dokument na 5” to cykl pokazów współczesnych polskich filmów dokumentalnych, dotykających najważniejszych problemów współczesności połączony ze spotkaniami z twórcami filmów i dyskusją z udziałem widzów.
Każde spotkanie posiadało będzie schemat znanych ze spotkań DKF-ów, czyli: prelekcja, projekcja, dyskusja. Cechą wyróżniającą „Dokument na 5” będzie próba rozpoznania poprzez filmy problemów współczesnej Polski, które są często skrywane, przemilczane, wstydliwe. Pokazywane będą filmy wymagające, niepokojące, rozdrapujące niekiedy ukryte rany i resentymenty. Filmy niebanalne, dostępne w wąskim obiegu, filmy pokazujące mniej znane oblicza polskiej rzeczywistości. W programie znajdą się dokumenty o wielkiej sile „rażenia” i poruszania wrażliwości, dokumenty, które mają poszerzać i zmieniać naszą percepcję rzeczywistości.

Pierwszym filmem pokazanym w ramach cyklu będzie film „Joanna” w reżyserii Anety Kopacz, a po filmie dojdzie do spotkania z reżyserką.
"Joanna" to skromny, poruszający film, którego punktem wyjścia był blog młodej matki chorej na raka. W 2014 roku został nominowany do Oscara.
Zabolał ją brzuch. W biegu, między licznymi zajęciami, wpadła do lekarza. To miało być rutynowe badanie. Diagnoza: rak złośliwy z licznymi przerzutami. Dowiedziała się, że umrze w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Pięcioletniemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, żeby żyć jak najdłużej. Walczyła dwa lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.