Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26217 miejsce

Dokument o człowieku, który przeżył Hiroszimę i Nagasaki

Powstaje film o człowieku, który przeżył dwa ataki bombowe: na Hiroszimę i Nagasaki - podaje tvn24.pl. Premiera filmu "Podwójny Hibaku - testament Tsutomu Yamaguchi dla świata" już w sierpniu w Nagasaki.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:HiroshimaCenotaphDome7016.jpg&filetimestamp=200510150021512010 rok to czas wielkich rocznic. W tym roku przypada także 65. rocznica ataków jądrowych na Hiroszimę i Nagasaki. Pomimo że premiera dokumentu zaplanowana jest na sierpień, fragmenty filmu zostały już udostępnione.

Hidateka Inazuka, Japoński autor tego filmu twierdzi, że musimy zapobiec trzeciemu wybuchowi jądrowemu. Chce przypomnieć światu dramat wydarzeń związanych ze zrzuceniem przez Amerykanów w 1945 roku bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Bohater filmu zmarł w tym roku. Był naocznym świadkiem tego, co zdarzyło się w tamtym czasie. W czasie pierwszego zamachu miał 28 lat i przebywał w delegacji. Został poważnie poparzony i okaleczony. Przeżył. W kilka dni później, gdy powrócił ze szpitala do domu, ponownie bombardowano miasto. Tym razem schował się pod stół i także przeżył. To prawdziwa opowieść o cudzie, który go spotkał i który opisał w korespondencji do Jamesa Camerona.

Nie bez powodu fragmenty dokumentu zostały ukazane w dniu podpisania przez prezydenta USA Baracka Obamy i prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa programu o redukcji arsenału jądrowego. Film ma być dowodem pamięci i ostrzeżeniem świata przed takimi atakami jądrowymi.

Źródło:
tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tragiczna historia pełna w oczach śmierci.Napewno warto ten film zobaczyć.Jest to prawdziwa opowieść o cudzie przeżycia mimo ,że bohater naoczny świadek zmarł w tym roku.Dobrze że zdążył przekazać to co przeżył, aby ta tragedia nigdy się nie powtórzyła *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.