Facebook Google+ Twitter

Dokumenty do KE o polskich stoczniach oceniono negatywnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-30 21:28

Unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes zaproponuje Komisji Europejskiej podjęcie negatywnej decyzji dotyczącej programów restrukturyzacyjnych polskich stoczni. Poinformował o tym Asger Petersen, doradca polskiego rządu, który pomagał w przygotowaniu programów restrukturyzacyjnych.

Wieczorem w Brukseli z komisarz Neelie Kroes spotkał się minister skarbu Aleksander Grad. Głównym tematem była właśnie sytuacja stoczni Gdynia, Gdańsk i Szczecin. Minister, a wcześniej eksperci miał przekonać Komisję, że pomoc publiczna, którą rząd zamierza kolejny raz przekazać stoczniom, jest ograniczona do niezbędnego minimum, bo takie są unijne zasady konkurencji.

Plany restrukturyzacji zostały przesłane do Komisji niespełna 2 tygodnie temu i od ich zawartości Bruksela uzależnia akceptację rządowego wsparcia, przyznanego stoczniom po wejściu Polski do Unii. Od tego z kolei zależy los trzech zakładów. Będą uratowane, jeśli Bruksela zaakceptuje plany restrukturyzacyjne i rządowe wsparcie. W przypadku negatywnej oceny stoczniom grozi bankructwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.