Facebook Google+ Twitter

Dokumenty ws. afery hazardowej odtajnione

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 16:37

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło decyzję o zniesieniu klauzuli tajności dokumentów zawierających informacje o nieprawidłowościach w toku przygotowywania projektu ustawy o grach i zakładach wzajemnych.

Materiały te wcześniej przekazane zostały prezydentowi, premierowi oraz Sejmowi i Senatowi. Szef CBA podjął decyzję o odtajnieniu materiałów w związku z wnioskiem Lecha Kaczyńskiego oraz publicznym apelem Donalda Tuska złożonym podczas konferencji prasowej - czytamy na stronach internetowych CBA.

Ponadto CBA poinformowało w oświadczeniu, że "sukcesywnie będą przekazywane prokuraturze stenogramy nagrań zrealizowanych w toku kontroli operacyjnej w przedmiotowej sprawie, co do których szef CBA deklaruje wolę zniesienia klauzuli tajności". "Szef CBA wniósł także do Prokuratora Generalnego o wyrażenie zgody na upublicznienie powyższych dokumentów w trybie art. 156 § 5 zd. 2 kpk." - dodano w komunikacie.


Jak dodano na stronach Biura - "z uwagi na pilny charakter sprawy, Szef CBA poprosił Prokuratora Generalnego o wyrażenie takiej zgody jeszcze w dniu dzisiejszym".

Na stronie Prezesa Rady Ministrów opublikowano dokumenty związane z tzw. "aferą hazardową". Wśród nich można znaleźć m.in. notatki ze spotkania Donalda Tuska z szefem CBA, a także kalendarium wydarzeń związane ze sprawą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.